Weekend sparingów

W ten weekend rozegrane zostały mecze sparingowe przed rundą wiosenną. Przygotowaliśmy krótkie podsumowanie spotkań Biało-zielonych oraz 3-ligowych rywali.

Podopieczni Tomasza Kmiecika rozegrali w Zduńskiej Woli dwa mecze po 60 minut.  Rywalami Warty były zespoły Pogoni Zduńska Wola oraz LKS-u Kwiatkowice. W obu spotkaniach piłkarze Warty popisali się niezłą skutecznością, strzelając łącznie siedem goli.

Pierwszy mecz kontrolny z Pogonią Zduńska Wola zakończył się zwycięstwem 4:0. Bramki dla Sieradzan strzelali: Adam Patora x2, Bartosz Narożnik i Marcin Kacela. Zwycięstwo z LKS-em Kwiatkowice było tylko o jedną bramkę mniej okazałe, a do bramki rywali trafiali: Marcin Kobierski, Mariusz Zawodziński i Wiktor Płaneta.

Zwycięstwa te cieszą i liczymy na taką skuteczność zawodników ofensywnych w meczach ligowych!

A po spotkaniach sparingowych przeprowadziliśmy też rozmową z trenerem Biało-zielonych:

Cieszy nas, że po ostatnim meczu sparingowym z Sokołem Aleksandrów udało się popracować nad skutecznością i to przyniosło efekty w postaci strzelonych bramek. Mimo, że graliśmy z drużynami mniej wymagającymi niż lider III ligi to i tak ten element może cieszyć.

Widać również po zawodnikach, że zaczynają odzyskiwać świeżość w nogach po wcześniejszych fazach okresu przygotowawczego. Pierwsze tygodnie treningów skupiały się na przygotowaniu fizycznym. Wspólnie z Łukaszem Pawikiem, trenerem od przygotowania fizycznego, przygotowaliśmy dla każdego z zawodników indywidualne obciążenia treningowe. Mimo pojedynczych chorób czy drobnych kontuzji udało się je w większość bardzo dobrze zrealizować. Ta baza ma procentować przez całą rundę wiosenną.

Teraz, po pracy nad motoryką, przychodzi czas na zgrywanie formacji defensywnych i ofensywnych oraz określenie kto z kim najlepiej współpracuje na boisku, by później wybrać optymalne zestawienie. Siedem strzelonych goli w dwóch meczach pokazuje, że mamy duży potencjał ofensywny. Cieszy również to, że nie straciliśmy żadnej bramki. Do startu rundy czeka nas jeszcze jednak dużo pracy, gdyż nie wszystkie fazy przejścia z obrony do ataku wyglądały jeszcze tak jakbym oczekiwał. Czeka nas więc praca nad taktyką, ustawieniem w obroni i w ataku, budowaniem gry, pressingiem i szybkim wyprowadzaniem ataków po odzyskaniu piłki.

Mam również nadzieję, że nowi zawodnicy okażą się wzmocnieniem, a nie tylko uzupełnieniem składu. Z resztą na treningach już teraz widać dużo większą rywalizację i zawodnicy też to czują. Ale jest to zdrowa, sportowa rywalizacja, więc możemy na tym tylko skorzystać.

 


Wyniki wszystkich sparingów zespołów III ligi z rejonu łódzkiego:

Pogoń Zduńska Wola – Warta Sieradz 0:4
Bramki: Adam Patora x2, Bartosz Narożnik, Marcin Kacela

LKS Kwiatkowice – Warta Sieradz 0:3
Bramki: Marcin Kobierski, Mariusz Zawodziński (k), Wiktor Płaneta

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Sokół Aleksandrów 4:0
Bramki: Patryk Walasek, Tomasz Płonka x2, Kamil Lewiński

Pelikan Łowicz – Górnik Konin 1:3
Bramka dla Pelikana: Michał Wrzesiński

RTS Widzew Łódź – Lech II Poznań 3:0
Bramki: Robert Demjan, Marek Zuziak, Jakub Jasiński

 

fot. nasze.fm