Puchar Polski: Gal-Gaz Galewice – Warta Sieradz 0:3

W dniu dzisiejszym (21. listopada) Warta Sieradz rozegrała na wyjeździe półfinałowe spotkanie okręgowego Pucharu Polski. Przeciwnikiem była drużyna Gal-Gaz Galewice. Mecz zakończył się wynikiem 0:3, a bohaterem Warty został Kamil Pluta, który zaliczył klasycznego hat-tricka. Spotkanie od początku rozgrywało się po naszej myśli, Warta zdecydowanie dominowała na boisku, co pokazywał wynik do przerwy – 0:2. Druga połowa rozpoczęła się również od ataków naszych zawodników, niestety w 65 minucie wszystko się odmieniło. Patryk Krymarys zagrał piłkę ręką, za co sędzia ukarał go czerwoną kartką, a zaledwie minutę później kolejną czerwoną kartkę zobaczył Dawid Szczepański, który faulował jednego z zawodników drużyny gospodarzy. Ostanie 25 minut było więc bardzo nerwowe, gospodarze nieustannie atakowali, ale Warta nawet w 9 świetnie spisywała się w obronie. Kolejny raz pokazaliśmy, że zawsze walczymy i gramy do końca, bo to nasz zawodnik, Kamil Pluta, zadał ostateczny cios i w 90 minucie ustalił wynik spotkania na 0:3. Tym samym Warta awansowała do wojewódzkiego Pucharu Polski!

Gal-Gaz Galewice 0 – 3 Warta Sieradz

0:1 – Kamil Pluta (13′)

0:2 – Kamil Pluta (45+1′)

0:3 – Kamil Pluta (90′)