Gra się do końca!

Warta Sieradz pokonała Zjednoczonych Stryków 3:1 w ramach 29. kolejki rozgrywek o Mistrzostwo IV Ligi łódzkiej. Wynik meczu rozstrzygnął się w drugiej części spotkania.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie w Sieradzu nie oglądali zbyt dobrego widowiska. Gości nastawieni byli głównie na defensywę, a biało-zielonym nie do końca wychodziły ataki pozycyjne oraz próby przyspieszenia gry na skrzydłach. Dodatkowo już w 4. minucie meczu z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Wiktor Płaneta. Trochę więcej emocji oglądaliśmy tuż przed przerwą. Najpierw gorąco zrobiło się w polu karnym Przesława Kazimierczaka, a następnie bardzo dobrą sytuację miał Adam Patora, jednak górą w tej sytuacji okazał się być bramkarz Zjednoczonych.

W drugiej części meczu oglądaliśmy trochę więcej otwartej gry oraz więcej sytuacji podbramkowych. W 71. minucie meczu wynik spotkania otworzył wprowadzony kilkanaście minut wcześniej Dawid Przezak, który dobił piłkę po obronie Kamila Tyburskiego. Niestety podopieczni Marcina Pyrdoła nie cieszyli się zbyt dług z prowadzenia. W 77. minucie Przemysław Kazimierczak faulował w polu karnym zawodnika gości, a jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Tomasz Lenart, kapitan Zjednoczonych Stryków. Piłkarze Warty Sieradz w ostatnich minutach pokazali jednak charakter i zdołali wygrać spotkanie po dwóch bramkach Mateusza Jaworskiego w 82. i 84. minucie. W pierwszej sytuacji nasz skrzydłowy wykończył dośrodkowanie w pole karne, a chwilę póżniej przelobował bramkarza gości w sytuacji sam na sam, po podaniu Dawida Przezaka.


Warta Sieradz – Zjednoczeni Stryków 3:1 (0:0 do przerwy)

Bramki:
1:0 – Dawid Przezak (71 min.)
1:1 – Tomasz Lenart (77 min., rzut karny)
2:1 – Mateusz Jaworski (82 min.)
3:1 – Mateusz Jaworski (84 min.)

Warta Sieradz – skład:
22. Przemysław Kazimierczak
20. Jakub Szulc (21. Krzysztof Składowski 46 min. )
4. Piotr Bartłoszewski
14. Michał Sitarz
3. Damian Pawlak
20. Wiktor Płaneta (10. Mariusz Zawodziński 4 min. )
18. Łukasz Chojecki
77. Marcin Kacela
6. Mateusz Jaworski
13. Przemysław Nawrocki (8. Dawid Przezak 56 min. , )
26. Adam Patora (9. Kamil Pluta 88 min. )

fot. Mateusz Zgorzyk