Derby na rozpoczęcie wiosny

Warta Sieradz zmierzy się w najbliższą sobotę o godzinie 14:00 z Jutrzenką Warta na inaugurację rundy wiosennej IV Ligi.

20. kolejka IV ligi nie dość, że wyczekiwana z powodu przerwy zimowej przyniesie nam dodatkowe emocje w postaci derbów ziemi sieradzkiej. Faworytem sobotniego spotkania bezspornie jest Warta Sieradz i każdy wynik inny niż zwycięstwo będzie sporą niespodzianką. Przypominamy, iż Warta Sieradz jest liderem IV Ligi a Jutrzenka Warta zajmuje aktualnie 3. miejsce od końca. Jesienne spotkanie zakończyło się zwycięstwem sieradzan 3:2, a dwie bramki dla Jutrzenki padły w samej końcówce spotkania.

W przerwie zimowej sieradzanie rozegrali 9 spotkań kontrolnych, których bilans przedstawia się następująco – 3 porażki, jeden remis i aż 5 zwycięstw. Bilans bramek – 21 zdobytych i zaledwie 9 straconych. Podopieczni trenera Łukasza Markiewicza wygrali wszystkie spotkania z drużynami z tej samej ligi lub niższej (Czarni Rozprza, LKS Kwiatkowice, Warta Działoszyn, Zawisza Rzgów, GKS II Bełchatów), zremisowali z Widzewem Łódź, oraz doznali porażki z Pelikanem Łowicz, Sokołem Aleksandrów oraz Łódzkim Klubem Sportowym.

Ponadto informujemy wszystkich kibiców, iż sobotnie spotkanie biało-zielonych zostanie rozegrane na bocznym boisku MOSiR w Sieradzu przy ul. Sportowej 1. Ze względu na odbywające się na stadionie prace remontowe informujemy, iż zablokowana będzie główna brama wejściowa na stadion, a wszystkich kibiców zapraszamy do wejścia od strony parku Mickiewicza.