Mławianka ograna i debiut Fabiana

W meczu siedemnastej kolejki 3. Ligi (grupa 1) Warta Sieradz wygrała na wyjeździe 3:1 z Mławianką Mława. Dwa gole z rzutów karnych strzelił Seweryn Michalski, a jednego z gry Paweł Koncewicz-Żyłka.

Wyjazd do Mławy okazał się dniem debiutu Fabiana Mielczarka w pierwszym zespole Warty Sieradz! Wychowanek klubowej akademii po raz pierwszy znalazł się w trzecioligowej kadrze meczowej i w doliczonym czasie gry zameldował się na boisku. Gratulacje i życzymy kolejnych minut!

MUKS Wróblew

Pierwsza połowa nie obfitowała w emocje, poza sędziowskimi. Biało-Zieloni po czterech minutach mieli na koncie już dwie żółte kartki i dwie sytuacje, w których domagali się rzutu karnego, ale bezskutecznie. Poza jednym celnym strzałem z dystansu Mławianki, który spokojnie złapał Kamil Miazek, na podbramkowy skok ciśnienia kibice czekali aż do 31. minuty. Po zgraniu głową od kolegi z pierwszej piłki uderzał Odilon, ale obok naszej bramki.

Jednak optycznie Warta była drużyną z ciut większą przewagą. Po chwili celnie, ale lekko główkował Adrian Filipiak po dośrodkowaniu Piotra Mielczarka. Minęły kolejne dwie minuty i rywale zablokowali strzał Macieja Kraśniewskiego w polu karnym. Najgroźniej było natomiast w 43. minucie. Z rzutu wolnego kąśliwie uderzył Paweł Koncewicz-Żyłka, a bramkarz Mławianki wykazał się refleksem i przeniósł strzał nad bramką.

Po przerwie szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy. Nadeszła 55. minuta i rzut wolny dla Mławianki z bocznego sektora. Wrzutkę zamykał z główki jeden z rywali i trafił strzałem w rękę naszego zawodnika. Podyktowany za to przewinienie rzut karny wykorzystał Stanisław Hrebeń.

Biało-Zieloni od razu rzucili się do odrabiania strat. Dwukrotnie ze skraju szesnastki uderzał Bartłomiej Kręcichwost. Dwa razy celnie, ale na posterunku był golkiper Mławianki. Z dystansu z lewej strony mocno strzelał też Jakub Piela. Bramkarz z problemami odbił piłkę do boku.

Z kolei Mławianka miała dwie stuprocentowe sytuacje do podwyższenia. W 63. minucie górna piłka za plecy naszej obrony doszła do rywala, lecz ten wychodząc sam na sam za mocno lobował Kamila Miazka i futbolówka przeszła nad poprzeczką. Trzy minuty później dośrodkowanie z lewej strony doszło do nieobstawionego Odilona, lecz ten uderzył z woleja tuż obok słupka Warty.

Potem atakował nasz zespół. Celnie wolejem z daleka uderzał Kręcichwost. Groźniej było w 72. minucie, gdy po akcji Warty celnie główkował Koncewicz-Żyłka. Ponownie jednak skuteczną paradą popisał się bramkarz Mławianki. Ten sam efekt miał strzał Kraśniewskiego zza pola karnego. Golkiper z problemami odbił podkręcone uderzenie.

Następnie raz jeszcze zagroziła nam Mławianka, ale płaski strzał wbiegającego w szesnastkę rywala odbił Miazek. Aż nadeszła 81. minuta. Rzut rożny wywalczył Jakub Janiczek, a reszta jest historią. Dośrodkowanie, zamieszanie, piłka wędrowała od głów do nóg. W końcu naszła na strzał Pawłowi Koncewicz-Żyłce, a ten półwolejem wpakował ją do siatki.

Gospodarze nie zdążyli się otrząsnąć po wyrównaniu przeciwnika, a Warta już prowadziła. W pierwszej akcji po wznowieniu gry rzut karny wywalczył Bartek Maćczak. Jedenastkę na gola zamienił Seweryn Michalski.

Biało-Zieloni skutecznie pilnowali korzystnego rezultatu do końca spotkania, a w doliczonym czasie zadali decydujący cios. Tym razem w polu karnym sfaulowany został Kręcichwost. Seweryn Michalski nie pomylił się po raz drugi i Warta wygrała 3:1!

Zwycięstwo pozwoliło drużynie Krzysztofa Orzeszka awansować na 14. miejsce w tabeli. Tym sposobem sieradzanie złapali kontakt z zespołami aż do dziesiątej lokaty. Aby jednak jeszcze bardziej poprawić swoją pozycję przed przerwą zimową, trzeba skutecznie zmierzyć się z ostatnim wyzwaniem. A jest nim wyjazd do Świtu Nowy Dwór – czwartej ekipy rozgrywek. Ten mecz w sobotę 25 listopada o 13:00.

Mławianka Mława – Warta Sieradz 1:3 (0:0 do przerwy)