Drugiej Warcie nie poszło w Warcie

W meczu piętnastej kolejki sieradzkiej Klasy Okręgowej „Kipsta” Warta II Sieradz przegrała na wyjeździe 1:2 z Jutrzenką Warta. Gola dla Biało-Zielonych strzelił Filip Zawadzki.

Było to ostatnie spotkanie drugiego zespołu KS Warty w rundzie jesiennej. Pojedynek rozpoczął się dobrze dla drużyny prowadzonej tego dnia przez trenera Dariusza Iwankiewicza. Gdy mijał kwadrans gry, po asyście Bartosza Pawluczuka sieradzan na prowadzenie wyprowadził Filip Zawadzki.

Trzy punkty padły jednak łupem „Juve”. Dwoma golami odpowiedział Tomasz Niżnikowski. Do wyrównania doprowadził strzałem głową po dośrodkowaniu w 32. minucie, a rozstrzygające trafienie zanotował w drugiej połowie, za sprawą dryblingu z 74. minuty.

Wynik ten sprawia, że Warta II Sieradz spędzi zimę na szóstym miejscu Kipsta Klasy Okręgowej z dorobkiem 26 punktów. Liderem jest Tęcza Brodnia z 34 oczkami.

Jutrzenka Warta – Warta II Sieradz 2:1 (1:1 do przerwy)