Idzie nowe

W ósmym zimowym meczu sparingowym Warta Sieradz wygrała u siebie 2:0 z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Gole dla Biało-Zielonych strzelili wychowankowie: Jakub Janiszewski i Filip Zawadzki.

Goście z drugiej grupy 3. Ligi przeważali w początkowych chwilach spotkania. Już w pierwszej minucie sprawdzili strzałem z dystansu czujność Mateusza Ludwikowskiego, a w drugiej przeprowadzili atak prawą stroną, któremu zabrakło na szczęście wykończenia przed bramką.

Warta szybko doszła jednak do głosu. Po kilku minutach oddała strzał z dystansu obok słupka rywali, a po upływie kwadransa stworzyła sobie dobrą podbramkową sytuację. Atak prawym skrzydłem zakończył się wyłożeniem piłki w pole karne, gdzie nasz napastnik strzelił z pierwszej piłki nad bramką. Pogoń odpowiedziała wkrótce uderzeniem z woleja po rzucie rożnym, ale także za wysokim.

Jeszcze groźniej ze strony Warty było w 31. minucie. Świetne prostopadłe podanie naszego obrońcy stworzyło sytuację sam na sam, której jednak nie wykorzystał pomocnik Biało-Zielonych, uderzając nad poprzeczką. Z kolei trzy minuty później goście powtórzyli sytuację z początku spotkania, penetrując naszą defensywę prawym skrzydłem. Tym razem zagrana przed bramkę piłka znalazła adresata, lecz ten tylko ją musnął i futbolówka przeszła obok naszej bramki.

Mieliśmy też szczęście tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. Jeden z rywali wyszedł sam na sam po prostopadłym podaniu, jednak naciskany z tyłu przez obrońcę uderzył wyraźnie obok słupka.

Po przerwie nadal oglądaliśmy wymianę ciosów. Zaczęła Pogoń od strzału z dystansu nieznacznie nad naszą poprzeczką. Warta odpowiedziała atakiem prawą stroną, którędy otwartą drogę do bramki miał nasz skrzydłowy, lecz uderzył niecelnie półwolejem. Wkrótce z dystansu kąśliwym strzałem obok słupka postraszył gości Jakub Janiszewski, z kolei w 73. minucie wpisał się na listę strzelców. Nasz napastnik wywalczył rzut karny, a następnie wykorzystał go precyzyjnym uderzeniem.

Pogoń szukała odpowiedzi, lecz nasi defensorzy dobrze oddalali ich dośrodkowania. Biało-Zieloni podwyższyli natomiast wynik. W 84. minucie otwierającym podaniem popisał się Michał Iwankiewicz, a Szymon Czyżewski urwał się z piłką prawym skrzydłem. Następnie wrzucił na dalszy słupek, a zamykający akcję Filip Zawadzki efektownym wolejem, od słupka przy samym okienku, trafił na 2:0. Zgromadzeni widzowie byli tego dnia zachwyceni dokonaniami naszych młodzieżowców.

W samej końcówce Warta miała jeszcze jedną okazję, lecz po rajdzie naszego zawodnika i wyłożeniu do Janiszewskiego, ten trafił w słupek bramki Pogoni. Ostatecznie jednak końcowy rezultat i tak był dla wszystkich sieradzan zadowalający.

Kolejny sparing zespół Krzysztofa Orzeszka planuje rozegrać w sobotę 17 lutego. Planuje, ponieważ umówiony wcześniej mecz towarzyski z Polonią Bytom został odwołany przez rywali. Warta szuka więc sparingpartnera na ten termin, oferując grę na sztucznym boisku MOSiR Sieradz. O ewentualnym nowym rywalu poinformujemy.

Warta Sieradz – Pogoń Nowe Skalmierzyce 2:0 (0:0 do przerwy)