Druga połowa łupem Bełchatowa

W czwartym zimowym meczu sparingowym Warta II Sieradz przegrała na wyjeździe 2:4 z GKS-em Bełchatów U-17. Gole dla naszej drużyny strzelili Szymon Gajdziński i zawodnik testowany.

W kadrze meczowej Warty II Sieradz – i od razu w wyjściowej jedenastce – po raz pierwszy znalazł się Emilian Tyś z rocznika 2008. Gratulujemy i życzymy debiutu w spotkaniu ligowym!

Do przerwy Biało-Zieloni remisowali 1:1 z występującymi z CLJ U-17 rywalami. Na gola z rzutu karnego gospodarzy odpowiedział Szymon Gajdziński. Po przerwie GKS szybko objął prowadzenie, a następnie je podwyższył. Kontaktowy gol testowanego zawodnika w końcówce nie pozwolił doskoczyć do rywali, bo tuż przed końcem regulaminowego czasu „Brunatni” ustalili wynik spotkania na 2:4.

Mecz rozpoczęliśmy bardzo dobrze, tworzyliśmy sobie sytuację bramkowe i grając wysokim pressingiem zmuszaliśmy przeciwnika do grania długiej piłki. Niepotrzebnie sprokurowany rzut karny nas nie podłamał i szybko strzeliliśmy bramkę wyrównującą. Następnie mieliśmy kolejne okazje do pokonania bramkarza gospodarzy, niestety brakło skuteczności.

W drugiej połowie nasza gra wyglądała niestety dużo gorzej, popełnialiśmy mnóstwo błędów indywidualnych i po stracie bramki nie potrafiliśmy wrócić na właściwe tory.

podsumował mecz trener Warty II Sieradz, Kacper Skonieczny.

GKS Bełchatów U-17 – Warta II Sieradz 4:2 (1:1 do przerwy)
🏆 Mecz towarzyski
🕐 10 lutego 2024 (sobota), godz. 13:00
📌 Bełchatów, ul. Sportowa 3 (sztuczna murawa)

Bramki:
0:1 – 20′ – karny
1:1 – 27′ Szymon Gajdziński
1:2 – 51′
1:3 – 65′
2:3 – 85′ Zawodnik testowany
2:4 – 88′

Skład Warty II:
Jakub Orzechowski
Maciej Wojtal
Szymon Gajdziński ⚽
Zawodnik testowany
Emilian Tyś
Paweł Lisiecki
Kamil Pluta
Kamil Krajewski
Michał Przybył
Bartosz Pilc
Zawodnik testowany ⚽

Rezerwowi:
Mateusz Szafarz
Mikołaj Makota
Piotr Sęcerski
Bartłomiej Bilski
Marcel Młodak
Szymon Gajek
Aleksander Hejmanowski

Trener:
Kacper Skonieczny