Znajome twarze w skwarze

W trzecim letnim meczu sparingowym Warta Sieradz zremisowała 1:1 z Orkanem Buczek. Gola dla Biało-Zielonych strzelił Bartłomiej Maćczak. Grano 2×60 minut.

Dwugodzinny pojedynek z Orkanem, prowadzonym przez byłego trenera Warty, Marcina Węglewskiego, miał mocny początek. Już w 5. minucie za słabe podanie obrońcy do naszego bramkarza wykorzystał były zawodnik Biało-Zielonych, Michał Lewandowski, z bliska pokonując golkipera Warty. Sieradzanie szybko jednak odpowiedzieli, bo trzy minuty później Filip Zawadzki dośrodkował na głowę Bartłomieja Maćczaka, który tym sposobem doprowadził do wyrównania.

W pozostałych 112 minutach gry gole już nie padły. Warta oddała w tym spotkaniu wiele strzałów, lecz naszym piłkarzom brakowało skuteczności. Orkan postawił natomiast solidne warunki i również regularnie przedostawał się pod pole karne Biało-Zielonych. W 26. minucie goście zdobyli nieuznaną bramkę głową (spalony), a po trzech minutach celny strzał z prawej strony musiał obronić Jakub Orzechowski. Z kolei w 40. minucie zamykający wślizgiem podanie rywal uderzył obok naszego słupka.

Warta w międzyczasie regularnie atakowała, jednak celne próby Sójki, Zawadzkiego czy Maćczaka nie przynosiły zamierzonego efektu. Najlepsze okazje nasza drużyna miała w drugiej połowie, gdy na boisku pojawiła się druga jedenastka zawodników. W 80. minucie sam na sam po podaniu Bartka Kręcichwosta wyszedł Wojciech Pawlak, lecz uderzył w bramkarza. Z kolei w 108. minucie podobną szansę miał Kręcichwost po podaniu Pawlaka, jednak jego strzał trafił w wyciągniętą dłoń golkipera. Obaj napastnicy oddali w całej połowie jeszcze po kilka prób, lecz bez powodzenia.

W końcówce obie ekipy mogły rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. 110. minuta to szansa Orkanu, lecz przeciwnik uderzył obok bramki po podaniu w pole karne z lewej strony. Natomiast w 116. minucie w zamieszaniu w polu karnym w poprzeczkę trafił Natanael Kolebacz. Ostatecznie wynik 1:1 utrzymał się do końcowego gwizdka.

Wynik pozostawia niedosyt, lecz ponownie cieszą minuty na boisku nastoletnich zawodników naszego klubu. Po 60 minut otrzymali Pawlak (2005), Zawadzki (2006), Iwankiewicz (2007), Mielczarek (2007) i Gajdziński (2008), 45 minut Orzechowski (2005), a po pół godziny Kolebacz (2007) i Przybył (2008).

Był to ostatni letni mecz towarzyski pierwszej drużyny w Sieradzu. Kolejny sparing podopieczni Krzysztofa Orzeszka rozegrają w środę 24 lipca w Nowych Skalmierzycach z Pogonią. Warta powróci na sieradzki stadion dopiero w 2. kolejce Betclic 3. Ligi, 10 sierpnia, meczem z Polonią Lidzbark Warmiński.

Warta Sieradz – Orkan Buczek 1:1 (1:1 do przerwy)
🏆 Mecz towarzyski (2×60 minut)
🕚 20 lipca 2024 (sobota), godz. 11:00