W grudniu po południu

W kończącym kalendarz meczowy na 2023 rok sparingu Warta Sieradz przegrała na wyjeździe 2:3 z ŁKS-em II Łódź. Dla Biało-Zielonych strzelali Bartłomiej Kręcichwost i Bartłomiej Maćczak.

Mecz odbył się na sztucznej murawie w Akademii Łódzkiego Klubu Sportowego. W składzie Biało-Zielonych w ciągu meczu szansę pokazania się dostało łącznie dziewięciu testowanych zawodników – ale wystąpiło też osiemnastu naszych. Warto odnotować, że swój pierwszy występ w pierwszej drużynie miał Filip Walkowski z rocznika 2007, wchodząc na boisko w 60. minucie.

Lepszy początek spotkania zanotowali gospodarze. W 4. minucie Mateusz Ludwikowski obronił strzał rywala w środek bramki, jednak trzy minuty później skapitulował. Kozłujące uderzenie z dystansu Jana Kuźmy zaskoczyło naszego golkipera i zatrzepotało w siatce.

Warta dążyła w kolejnych minutach do wyrównania, dużo atakując skrzydłami. Gospodarze mieli sporo problemów choćby z upilnowaniem Piotra Mielczarka na lewej stronie. Ostatecznie jednak gol dla sieradzan padł po akcji drugą stroną. Obrońca ŁKS-u niedokładnie odbił dośrodkowanie testowanego zawodnika, a piłkę w polu karnym przejął Bartłomiej Kręcichwost i płaskim strzałem w długi róg pokonał bramkarza.

Niestety Warta cieszyła się z remisu tylko cztery minuty. W 29. minucie szybka wymiana podań przez ŁKS skończyła się wbiegnięciem w szesnastkę Jana Kuźmy i pokonaniem Ludwikowskiego na raty.

W 38. minucie było już 2:2. Po podaniu Mateusza Borcucha mocnym i skutecznym strzałem zza pola karnego pod poprzeczkę popisał się Bartłomiej Maćczak.

Na początku drugiej połowy Warta miała groźną okazję. Testowany piłkarz zablokował wybicie bramkarza, a odbita futbolówka potoczyła się tuż obok bramki. Dwie minuty później trafił ŁKS. Rzut karny po faulu innego z testowanych wykorzystał Łukasz Dynel, pokonując mocnym wykonaniem Kamila Miazka.

Biało-Zieloni nie zdołali już wyrównać, mimo kilku szans. Jeden z testowanych był bliski skutecznej dobitki po wypuszczeniu przez bramkarza z rąk dośrodkowania Szymona Pietrzaka, ale nie zdążył. Celnie z dystansu uderzał Jakub Janiczek. Inne uderzenie zawodnika Warty trafiło też w poprzeczkę.

W końcówce obejrzeliśmy dwa nieuznane gole. Na kwadrans przed końcem wychodzący sam na sam z lewej strony Szymon Kołosowski pokonał golkipera, jednak był na spalonym. To samo spotkało zawodnika rywali trzy minuty później. W końcówce groźniej atakował ŁKS. Rywal uderzył nad poprzeczką w dynamicznej akcji 1 na 2, a w ostatniej akcji meczu strzał przeciwnika z ostrego kąta obronił Jakub Orzechowski.

To koniec gry Warty Sieradz na ten rok. Drużyna Krzysztofa Orzeszka kolejne spotkanie kontrolne planuje rozegrać 20 stycznia, pod balonem, z Unią w Skierniewicach.

ŁKS II Łódź – Warta Sieradz 3:2 (2:2 do przerwy)