U Skalmierzyc potrafią uderzyć

W czwartym letnim meczu sparingowym Warta Sieradz przegrała na wyjeździe 2:3 z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Gole dla Biało-Zielonych strzelili Artur Sójka i Damian Ślesicki.

Sieradzanie dobrze rozpoczęli pierwszą połowę spotkania. Przez pierwsze kilkanaście minut prowadzili grę, a Pogoń rzadko wchodziła w posiadanie piłki. Nad bramką z dystansu uderzali Piela i Sójka, a czujność byłego już bramkarza Warty, Mateusza Ludwikowskiego, sprawdził też jeden z naszych testowanych zawodników.

W efekcie w 25. minucie Biało-Zieloni objęli prowadzenie. Damian Ślesicki zagrał górą w pole karne, obrońca rywali nie sięgnął głową piłki i sam na sam wyszedł Artur Sójka, ze spokojem pokonując golkipera. Niestety Pogoń odpowiedziała bardzo szybko, bo już 90 sekund później wyrównał Krystian Szczepaniak, popisując się kapitalnym przyjęciem piłki i pięknym wolejem z prawej strony pola karnego Warty.

Obie drużyny dążyły do zdobycia drugiego gola. Najpierw w 32. minucie podwójną szansę mieli gospodarze, strzelając w naszego bramkarza, a potem w spojenie. Cztery minuty później Warta odpowiedziała dwoma uderzeniami w jednej akcji, pierwszym zablokowanym, drugim obronionym przez Ludwikowskiego. Strzelali Maćczak i testowany zawodnik.

Pod koniec pierwszej połowy wydarzenia boiskowe znów przyspieszyły. W 43. minucie kolejnym pięknym uderzeniem, zza pola karnego, z pierwszej piłki, popisał się Krystian Szczepaniak. Tym razem to nasz zespół błyskawicznie odpowiedział. Dokładnie 62 sekundy po stracie gola Warta wywalczyła rzut karny. Ślesicki posłał długie podanie do Jakuba Pieli, który został sfaulowany w szesnastce. Jedenastkę wykonał właśnie Damian Ślesicki i do przerwy było 2:2.

Drugą połowę Biało-Zieloni zaczęli od czterech zmian, a z biegiem czasu dołożyli kolejne siedem. Odbiło się to niestety na naszej grze, bo część najmłodszych zawodników miała tego dnia ciężką przeprawę z trzecioligowcami z Nowych Skalmierzyc.

Grę Warty starał się trzymać w ryzach m.in. Bartłomiej Kręcichwost, pracując ciężko zarówno w ataku, jak i w obronie. Zdobył dla nas korner, po którym uderzał Wojciech Pawlak, wywalczył rzut wolny, z którego celnie uderzał jeden z naszych nowych zawodników, sam strzelał też z ostrego kąta obok słupka.

Ale boiskową przewagę wciąż miała Pogoń, regularnie przebywając z piłką na naszej połowie. Czujny w bramce w obliczu kilku uderzeń był na szczęście drugi z naszych golkiperów. W 86. minucie musiał jednak skapitulować wobec kolejnej pięknej bramki gospodarzy. Perfekcyjnym strzałem zza pola karnego popisał się Adam Majewski i tym samym Pogoń zapewniła sobie zwycięstwo 3:2. Porażka pozostawia niedosyt, ale trzeba gospodarzom oddać, że znają się na strzelaniu ładnych bramek.

Ostatni mecz sparingowy drużyna trenera Krzysztofa Orzeszka rozegra w piątek 26 lipca z Sokołem w Kleczewie. Aktualnym szkoleniowcem tego klubu jest Tomasz Pozorski, poprzedni trener Biało-Zielonych.

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Warta Sieradz 3:2 (2:2 do przerwy)