Trudna połowa Ustkowa

W meczu 4. kolejki sieradzkiej Klasy okręgowej Warta II Sieradz pokonała na wyjeździe 8:2 UKS Ustków. Trzy gole strzelił Filip Kaczmarek, dwa Kamil Pluta, a po jednym Szymon Gajdziński, Wojciech Pawlak i Natanael Kolebacz.

W starciu z UKS-em w Klasie okręgowej zadebiutowało dwóch zawodników Warty Sieradz z rocznika 2009: Kacper Lipowski i Jakub Krakowski, którzy pojawili się na murawie w drugiej połowie.

Rozgrywane na stadionie w Warcie spotkanie miało błyskawiczne otwarcie. Po trzech minutach gry było 2:0 dla Warty. Najpierw podanie z lewej strony Filipa Zawadzkiego wykończył z bliska Szymon Gajdziński, a następnie sytuację sam na sam po podaniu Kamila Pluty wykorzystał Wojciech Pawlak.

UKS się nie załamał i w 14. minucie Jakub Wałęsa strzelił kontaktowego gola, wykorzystując sytuację sam na sam. Kilka minut wcześniej rywale wykreowali podobną sytuację, ale za pierwszym razem skutecznie interweniował Jakub Orzechowski.

Potem do gwizdka na przerwę strzelała tylko Warta. W 18. minucie na 3:1 podwyższył Filip Kaczmarek, trafiając do pustej bramki po dośrodkowaniu od Zawadzkiego. Pięć minut później w podobnej sytuacji strzelił Natanael Kolebacz, otrzymując podanie Kaczmarka. Po kolejnych trzech minutach Kaczmarek zdobył drugą bramkę, dobijając obroniony strzał Macieja Wojtala w sytuacji sam na sam.

Hat-trick Filipa Kaczmarka nadszedł w 31. minucie. Asystował Pluta, a nasz napastnik wykorzystał pojedynek 1 na 1 z bramkarzem mocnym strzałem. Do przerwy było ostatecznie aż 1:7, bo dwie minuty przed przerwą podanie za plecy obrońców dostał Bartłomiej Bilski, zagrał przed bramkę, a Kamil Pluta wślizgiem wpakował piłkę do siatki.

Po przerwie Biało-Zielonym brakowało skuteczności i taktycznej dyscypliny, w efekcie czego strzelecki ciąg wyhamował. UKS długo zresztą prowadził w tej połowie, bo w 51. minucie Jakub Wałęsa wykorzystał podanie w pole karne skutecznym strzałem z pierwszej piłki. Warta nie wykończyła natomiast kilku sytuacji sam na sam. Dopiero w 78. minucie Kamil Pluta minął obrońcę po podaniu Kacpra Lipowskiego i płaskim uderzeniem ustalił wynik spotkania na 8:2. W ostatniej akcji meczu, tuż nad poprzeczką efektownym nożycami strzelał jeszcze Maciej Wojtal.

Teraz przed Wartą II zmagania w Pucharze Polski. W środę, 4 września o 19:30, przy Okrzei 1 w Zduńskiej Woli, zmierzą się z Olimpią Karsznice w ramach III rundy etapu sieradzkiego.

UKS Ustków – Warta II Sieradz 2:8 (1:7 do przerwy)