Trójeczka w Dniu Dziecka

W meczu 33. kolejki rozgrywek 3. Ligi (grupa 1) Warta Sieradz pokonała na wyjeździe 3:0 Concordię Elbląg. Dwa gole strzelił Bartłomiej Kręcichwost, a jednego Abdullahi Oyedele.

Biało-Zieloni rozpoczynali mecz z Concordią z dużym komfortem psychicznym. Zaliczka punktowa oraz wyniki innych spotkań w trwającej kolejce sprawiały, że prawdopodobieństwo spadku Warty z ligi było już niemal zerowe. Ponadto Concordia postanowiła walczyć w pełni o premię w rankingu Pro Junior System i na mecz wystawiła jedenastkę piłkarzy w wieku młodzieżowca.

W pierwszej połowie gospodarze postawili na defensywną grę jedenastoma zawodnikami i niemal nie przekraczali linii środkowej boiska. Warta nie zamierzała robić prezentów młodym elblążanom i w 12. minucie wyszła na prowadzenie. Bartłomiej Maćczak podał górą do Bartłomieja Kręcichwosta, a ten wyszedł sam na sam i przerzucił piłkę do siatki nad bramkarzem.

W kolejnym etapie meczu bronienie wychodziło Concordii całkiem nieźle. Warta oddała kilka strzałów głową i po stałych fragmentów, jednak były albo za lekkie, albo niecelne. Dwukrotnie zdarzyło się też, że Kręcichwost i Maćczak przecinali podania bramkarza rywali. Za pierwszym razem zagrana piłka pechowo wróciła do rywali, za drugim okazję po odegraniu Kręcichwosta miał Maćczak, lecz oddał za słaby strzał.

W 35. minucie podanie piętą Maćczaka wykorzystał Damian Ślesicki, wpadając z piłką w pole karne. Jego płaskie uderzenie trafiło jednak słupek. Pięć minut później było w końcu 2:0. Tym razem Bartek Maćczak zanotował odbiór w prawym narożniku rywala, po czym dośrodkował na dalszy słupek. Tam był ustawiony Abdullahi Oyedele i strzałem głową pokonał bramkarza. Do przerwy Biało-Zieloni próbowali jeszcze dwóch główek i jednej koronkowej akcji, lecz wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie na boisko wyszła inna Concordia – personalnie taka sama, lecz o zupełnie zmienionym nastawieniu. Nie mający nic do stracenia gospodarze zagrali odważniej, kilkakrotnie groźnie kontrując sieradzan, a niemający pracy przed przerwą Kamil Miazek teraz musiał udowodnić wysoką formę.

W 48. minucie rywale przedarli się z akcją 2 na 2, jednak zawodnik Concordii trafił strzałem w poprzeczkę. Cztery minuty później jeden z gospodarzy wyszedł sam na sam, lecz podjął złą decyzję, próbując ominąć Miazka – nasz bramkarz wyłuskał mu piłkę spod nóg.

Warta się otrząsnęła i wróciła do atakowania. W 55. minucie Kręcichwost dobił do bramki strzał Mielczarka, ale zdaniem sędziów był na spalonym. Chwilę później tuż obok słupka główkował Szymon Czyżewski. W kolejnej akcji wzdłuż bramki zagrywał Kamil Pluta, lecz żaden z Biało-Zielonych nie zdołał dostawić stopy.

W kolejnym kwadransie obie ekipy odnotowały próby strzałów. Miazek wyłapał dwa uderzenia ze skraju pola karnego, a jedno przeszło nad poprzeczką Warty. Nasz zespół z kolei uderzał głównie niecelnie. Niezłą okazję do strzału głową miał Piotr Mielczarek, ale główkował niecelnie po wrzutce Filipa Zawadzkiego. Mocny strzał po dryblingu oddał też Kręcichwost, jednak pechowo trafił piłką Mielczarka.

W 80. minucie padł trzeci gol. Mielczarek wywalczył rzut wolny tuż przed polem karnym Concordii. Z wolnego uderzył nisko Jakub Piela, a bramkarz odbił piłkę w bok. Do dobitki dopadł jednak przytomnie Bartek Kręcichwost i skierował piłkę do siatki.

W końcówce gospodarzy postraszyli jeszcze młodzieżowcy Warty. Głową nad bramką uderzał Natanael Kolebacz, a Filip Zawadzki trafił do bramki z pozycji spalonej w ostatniej akcji spotkania.

Ostatecznie Concordia może mówić po tym meczu o najniższym wymiarze kary, jednocześnie żałując, że nie udało jej się zdobyć chociaż jednego gola. Warta natomiast zrobiła swoje i, kontrolując spotkanie, przypieczętowała utrzymanie w 3. Lidze, grupie 1!

Zespół Krzysztofa Orzeszka zajmuje w tabeli 10. miejsce i na niższe na pewno już nie spadnie. Potencjalnie może jeszcze awansować o dwie pozycje w górę, w przypadku potknięć Broni Radom i ŁKS-u Łomża w ostatniej kolejce. W niej Biało-Zieloni zmierzą się z Mławianką Mława, w sobotę 8 czerwca o 17:00 w Sieradzu. Warta zagra już ze spokojną głową, jednak dla Mławianki będzie to mecz o utrzymanie.

Concordia Elbląg – Warta Sieradz 0:3 (0:2 do przerwy)