Sokół wysoko

W piątym letnim meczu sparingowym Warta Sieradz przegrała na wyjeździe 0:4 z Sokołem Kleczew.

Był to bardzo nieudany sprawdzian Biało-Zielonych przed inauguracją rundy jesiennej. Po pierwszym kwadransie wydawało się jeszcze, że będzie to wyrównane spotkanie – obie drużyny przedostawały się pod pole karne przeciwnika, szukając szans do uderzeń.

W 22. minucie tuż obok bramki Sokoła z dystansu strzelał Bartłomiej Maćczak. Minutę później gospodarze wyszli na prowadzenie. Podanie z prawej strony pola karnego dostał wbiegający Adrian Kwiatkowski i otworzył wynik meczu. Wkrótce kleczewianie mieli kolejną szansę, lecz podanie wzdłuż bramki tylko nieskutecznie musnął jeden z rywali. Warta zagroziła ponownie Sokołowi w 41. po kolejnej próbie Maćczaka z kilkunastu metrów, tym razem tuż nad bramką. Do przerwy było 1:0 dla przeciwnika.

Początek drugiej połowy nie zapowiadał aż takiego końcowego rezultatu. Biało-Zieloni może nie porywali, ale starali się zbudować okazję do wyrównania. W 56. minucie Bartłomiej Kręcichwost uderzał celnie głową po wrzutce z lewej strony, jednak nie dość mocno, by sprawić kłopot bramkarzowi Sokoła.

Niestety dwie minuty później przyszedł okres spotkania, w którym Kleczew wyprowadził dwa szybkie ataki, a w efekcie mocne ciosy. 58. minuta to dośrodkowanie z lewej strony i skuteczne wykończenie głową Adama Iwińskiego. Cztery minuty później Fabian Grzelka pewnie wykończył z bliska wyłożenie piłki z lewej strony naszej szesnastki.

Warta walczyła jeszcze o gola, lecz w głównej mierze kończyło się na rzutach rożnych. W 74. minucie świetną okazję miał Maciej Knanp, lecz jego płaski strzał w polu karnym został obroniony przez golkipera na rzut rożny. Kwadrans później dryblingiem w pole karne wdarł się Abdullahi Oyedele, lecz niecelnie wyłożył futbolówkę. Po chwili gola na 4:0 strzelił Mateusz Sopoćko po kontrze Sokoła 3 na 1.

W doliczonym czasie gry celnie, lecz w bramkarza, uderzał z prawej strony Wojciech Pawlak. Tuż przed końcowym gwizdkiem Warta oddała jeszcze strzał z dystansu, który minimalnie minął bramki Sokoła. Rezultat 4:0 nie uległ niestety zmianie.

Teraz liga. Podopieczni Krzysztofa Orzeszka zaczną trzecioligowe zmagania od trudnego wyzwania, jakim będzie wyjazd do Legii II Warszawa. To spotkanie odbędzie się w sobotę 3 sierpnia o godzinie 12:00 i prawdopodobnie będzie transmitowane w Internecie przez kanał klubowy akademii gospodarzy.

Sokół Kleczew – Warta Sieradz 4:0 (1:0 do przerwy)