Siódme poty osiedla lokomotyw

Warta II Sieradz w meczu 2. kolejki sieradzkiej klasy okręgowej odniosła okazałe zwycięstwo 7:0 nad KS Karsznice. Dwukrotnie trafiali Janiszewski i Szumicki, a po razie Dydak, Zawadzki i Chachuła.

Spotkanie odbyło się w dużym upale. Przed meczem trenerzy żartowali z sędziami, żeby zawody rozegrać na 2×15 minut, a najlepiej nawet 2×2 minuty. I w każdym z tych rozwiązań Warta mogłaby zakończyć mecz zwycięsko, bo Jakub Dydak trafił na 1:0 w sytuacji sam na sam jeszcze przed upływem czwartej minuty. Prostopadłą piłką obsłużył go w tej akcji Łukasz Chojecki. Obaj zawodnicy pierwszego zespołu wspomagali tego dnia swoim doświadczeniem zawodników drugiej drużyny, utrzymując przy okazji rytm meczowy. Trzecim takim piłkarzem w wyjściowej jedenastce był obrońca Maciej Kraśniewski, który dopiero w tym tygodniu dołączył do ekipy Biało-Zielonych.

Po kolejnych czterech minutach było już 2:0. Tym razem piłkę na połowie rywala przejął Bartłomiej Sobczak, zdobył metry środkiem, po czym zagrał na prawo do Filipa Zawadzkiego, który nawinął obrońcę i pokonał płaskim strzałem bramkarza.

Karsznice szukały w odpowiedzi szczęścia po stałych fragmentach, ale bez powodzenia. Pierwszy strzał – niecelny, zza pola karnego – goście oddali dopiero w 30. minucie. Poza tym to Warta cały czas kontrolowała przebieg gry. Do przerwy kilka prób uderzeń ze strony Biało-Zielonych przeprowadzili jeszcze Chojecki, Dydak i Zawadzki, aktywny na skrzydle był też Filip Rozmarynowski, ale żadna z ich akcji nie przyniosła oczekiwanego finiszu. Kolejne gole obejrzeliśmy dopiero w drugiej połowie.

W niej zaczęliśmy od celnego uderzenia Chojeckiego z rzutu wolnego, które jednak obronił bramkarz. Potem nasz pomocnik zagrywał na strzał do Zawadzkiego, którego uderzenie przejął po drodze Chramiec, po czym sam poprawił, ale w golkipera. Celnie, ale również wprost w strażnika bramki, uderzał też Sobczak. Tak minął pierwszy kwadrans drugiej części meczu.

Kolejne kilka minut to szybki dublet Jakuba Janiszewskiego. Chojecki przerzucił piłkę na lewe skrzydło do Dydaka, który dośrodkował tuż przed bramkę, a Janiszewski z bliska pewnie pokonał bramkarza. Sytuacja powtórzyła się cztery minuty później. Tym razem Chojecki zagrał na prawo do Zawadzkiego, który ruszył skrzydłem i po wyprzedzeniu obrońcy zagrał przed bramkę, gdzie czyhający Janiszewski strzelił swojego drugiego gola. Napastnik Warty miał chrapkę na hat-tricka, ale jego mocne uderzenie w kolejnej akcji golkiper sparował do boku.

Biało-Zieloni przeprowadzili tego dnia w sumie siedem zmian. Ostatnią było wejście Michała Szumickiego, który ustrzelił nawet szybszy dublet. Jego oba trafienia to zresztą akcje samych zmienników. Najpierw Szymon Kulesza wypuścił podaniem Kamila Krajewskiego sam na sam, a ten bezpiecznie dał Szumickiemu podanie na pustą bramkę i było już 5:0. Następny gol to z kolei przechwyt Igora Jankowskiego na połowie rywala, po którym podał do Szumickiego, a ten w pojedynku z bramkarzem trafił do siatki w długi róg. Obie bramki padły w odstępie trzech minut. Wynik meczu ustalił w 85. minucie Kacper Chachuła, który dostał w polu karnym piłkę od Krajewskiego, odwrócił się do lewej nogi i huknął potężnie na 7:0.

Wysoka wygrana sprawia, że Warta II Sieradz jest współliderem tabeli wraz z Czarnymi Rząśnia. Następny pojedynek zespół Łukasza Mitka stoczy w sobotę 3 września. Będzie to mecz czwartej kolejki z Sokołem Goszczanów, ponieważ środowe spotkanie z LZS Brąszewice zostało przesunięte o tydzień do przodu. I tu niespodzianka: mecz z Sokołem odbędzie się na głównej płycie stadionu MOSiR Sieradz! Sobota, 3 września, godzina 15:00 – zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców na to starcie.

Warta II Sieradz – KS Karsznice 7:0 (2:0 do przerwy)