Rózgi od Mikołajów

W meczu 26. kolejki sieradzkiej Klasy okręgowej „Kipsta” Warta II Sieradz przegrała u siebie 0:2 z WKS-em 1957 Wieluń. Dla gości trafili Mikołaj Piszczałka i Mikołaj Cyrus.

Lider rozgrywek wszedł w spotkanie z dużym animuszem. Już w 2. minucie Jakub Orzechowski uratował kolegów interwencją w sytuacji sam na sam WKS-u. Przyjezdni przeważali, choć z biegiem czasu Warta zaczęła się przedostawać w pole karne gości. Brakowało jednak próby strzału.

W 23. minucie kontratak Wielunia zakończył się golem. Dryblingiem popisał się Mikołaj Piszczała i mocnym strzałem z prawej strony pola karnego trafił pod poprzeczkę bramki Biało-Zielonych.

Sieradzanie mogli wyrównać w 29. minucie, lecz nad poprzeczką po rzucie rożnym uderzał Dominik Grzywnowicz. Tuż przed przerwą nad bramką Warty główkowali goście, też po kornerze.

Na początku drugiej połowy WKS mógł podwyższyć, lecz Filip Rozmarynowski zablokował strzał po kolejnym dośrodkowaniu z narożnika. W 53. minucie zespół lidera miał doskonałą okazję do podwyższenia, lecz zawodnik niecelnie główkował przed bramką po wrzutce z lewej strony. Po czterech minutach znów zatrzymaliśmy piłkę zmierzającą do bramki. Rywal uderzał piętą, a futbolówkę zablokował Maciej Wojtal.

W 80. minucie goście główkowali w boczną siatkę po rzucie wolnym. Pięć minut później niecelnie z dystansu uderzył półwolejem Natanael Kolebacz.

W doliczonym czasie gry zawodnik WKS-u fatalnie skiksował w sytuacji, gdy musiał jedynie dostawić nogę, by trafić do siatki. Na jego szczęście i tak był spalony. Ostatecznie przyjezdni trafili na 0:2 w ostatniej akcji meczu. Warta miała korner, więc nasz bramkarz Jakub Orzechowski powędrował w pole karne rywala. Golkiper wielunian wyłapał jednak dośrodkowanie i zaliczył asystę długim wybiciem do Mikołaja Cyrusa, który strzelił do pustej bramki.

Warta II Sieradz po porażce zajmuje 4. miejsce w tabeli Kipsta Klasy Okręgowej. Zespół trenera Kacpra Skoniecznego zmierzy się teraz na wyjeździe 1 czerwca o 17:00 z TS Janiszewice.

Warta II Sieradz – WKS 1957 Wieluń 0:2 (0:1 do przerwy)