Poligon doświadczalny

W pierwszym letnim meczu sparingowym Warta Sieradz uległa na wyjeździe Polonii Środa Wielkopolska 1:6. Mecz rozgrywany był w formacie 4×30 minut.

Spotkanie miało dla Biało-Zielonych mocno eksperymentalny charakter. Do Środy Wielkopolskiej wybrało się z pierwszą drużyną kilkunastu zawodników testowanych.

W 9. minucie strzałem życia zza pola karnego popisał się Aleksander Kluczyński – nasz golkiper nie miał żadnych szans. Warta dążyła do wyrównania, podchodziła pod pole karne rywali i wywalczała sporo stałych fragmentów. Aktywni byli szczególnie Szymon Pietrzak, Bartłomiej Maćczak i Mateusz Lis, lecz brakowało finalizacji ze strony pozostałych zawodników.

W 35. minucie gospodarze wykorzystali stratę w środku pola naszego obrońcy, atakując prawym skrzydłem i zagrywając do środka w pole karne. Nabiegający zawodnik testowany płaskim uderzeniem w krótki róg pokonał naszego bramkarza.

W 44. minucie Biało-Zieloni złapali kontakt. Rajd przez pół boiska wykonał Abdullahi Oyedele, a po jego płaskim uderzeniu nieporozumienie obrońcy z bramkarzem sprawiło, że piłka wtoczyła się do bramki Polonii. Było 2:1. Niestety nasz zespół szybko utracił bramkowy kontakt. Testowany obrońca sfaulował w polu karnym, a jedenastkę na 3:1 wykorzystał ze spokojem Jakub Giełda.

Po 60. minutach gry Warta wymieniła całą jedenastkę. Nasz drugi garnitur w jeszcze większym stopniu kładł nacisk na sprawdzenie kandydatów do gry w pierwszym zespole. W 65. minucie Biało-Zieloni mieli sytuację sam na sam, lecz testowany napastnik nie zdołał pokonać golkipera gospodarzy. Z biegiem czasu ta grupa zawodników nie udźwignęła jednak ciężaru zadania, tracąc szybkie trzy gole – w 74., 77. i 80. minucie, za każdym razem po podaniach z prawego skrzydła Polonii. Trafiali Przemysław Koszel (dwukrotnie) i Piotr Skrobosiński. W ostatniej kwarcie Warta miała kilka akcji pod koniec spotkania, m.in. obrońca wybił sprzed pustej bramki strzał Bartka Kręcichwosta, który wrócił na boisko. Ostatecznie rezultat nie uległ zmianie.

Następne spotkanie kontrolne rozegramy 17 lipca (środa) o godz. 17:30 na stadionie MOSiR Sieradz z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

Polonia Środa Wielkopolska – Warta Sieradz 6:1 (1:0, 2:1, 3:0, 0:0)
🏆 Mecz towarzyski (4×30 minut)
🕑 13 lipca 2024 (sobota), godz. 14:00