Plagi konopnickie

W meczu 18. kolejki sieradzkiej Klasy okręgowej „Kipsta” Warta II Sieradz przegrała na wyjeździe 0:5 z MLKS Konopnica.

Mecz zaczął się fatalnie dla Biało-Zielonych. Krótko po rozpoczęciu gry gospodarze przejęli piłkę na połowie Warty, a w efekcie podbramkowej okazji Jakub Gałek już w 17 sekundzie spotkania trafił do siatki. Gdy mijał kwadrans gry, Gałek podwyższył głową na 2:0, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na dalszy słupek.

Sytuacja pogorszyła się jeszcze bardziej w 30. minucie meczu. Czerwoną kartką za faul przy linii bocznej ukarany został Filip Kaczmarek i sieradzanie musieli przez godzinę grać w dziesiątkę. Pięć minut później MLKS wywalczył rzut karny po zderzeniu rywala z Mateuszem Szafarzem, a skutecznym egzekutorem jedenastki był Mateusz Kędzia. Do przerwy Biało-Zieloni schodzili z wynikiem 0:4, ponieważ w 41. minucie, po zgrabnej akcji lewym skrzydłem, gola płaskim strzałem strzelił Eryk Kowalkiewicz.

Po zmianie stron gospodarze ukłuli jeszcze jeden raz. W 59. minucie, po wyłożeniu z prawej strony na skraj naszej szesnastki, hat-tricka efektownym uderzeniem skompletował Jakub Gałek.

Szansa na rehabilitację już w przyszły weekend w Sieradzu, gdy Warta II podejmie Ekologa Wojsławice. Zapraszamy na mecz – wstęp wolny. Dla Biało-Zielonych Wasze wsparcie z pewnością będzie bezcenne!

MLKS Konopnica – Warta II Sieradz 5:0 (4:0 do przerwy)