Old Derby na remis, Julek zwycięski

Tegoroczny mecz oldboyów Pogoni Zduńska Wola i Warty Sieradz zakończył się remisem 2:2! Zwycięzcą spotkania był jednak 7-letni Julek ze Zduńskiej Woli, dla którego odbył się ten charytatywny spektakl.

Na charytatywne Derby Ziemi Sieradzkiej, tzw. Old Derby ponownie przybyło wielu naszych piłkarskich bohaterów regionu dawnych lat. Spotkanie rozegrano w formacie 3×30 minut. Przed nim odbyły się pokazowe mecze drużyn juniorskich Warty i Pogoni z roczników 2016, 2017 i 2018.

Pierwsza tercja Old Derby zakończyła się bezbramkowym remisem. Dopiero w 37. minucie strzałem z kilkunastu metrów popisał się Łukasz Mitek i Warta wyszła na prowadzenie. Wyrównał trzynaście minut później Dominik Kosuń mierzonym uderzeniem i na drugą przerwę drużyny schodziły z wynikiem 1:1. W ostatniej części meczu, w 65. minucie Biało-Zieloni trafili na 2:1 za sprawą rozgrywającego świetne zawody Przemysława Sosnowskiego. Na dwie minuty przed końcem spotkania wyrównał jednak Marek Nowicki strzałem z bliskiej odległości.

W przerwach i po meczu licytowano sportowe koszulki, m.in. Jacka Krzynówka, Larsa Rickena, Mariusza Stępińskiego czy Tomasza Swędrowskiego. Podczas spotkania można było też dorzucić się do puszki bez udziału w licytacjach. Mecz miał charytatywny cel – zbiórkę pieniędzy na rzecz 7-letniego Juliana Smażka ze Zduńskiej Woli. Chłopiec choruje m.in. na zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na jego neurorehabilitację. Pomagać można nadal pod poniższymi adresami:

➡️ Zrzutka.pl: Leczenie zapalenia mózgu i neurorehabilitacja dla Juliana Smażek