Jaki ojciec, taki syn

W meczu ósmej kolejki 3. Ligi (grupa 1) Warta Sieradz przegrała u siebie 0:1 z GKS-em Wikielec. Zwycięską bramkę dla gości strzelił Maddox Sobociński.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana ze wskazaniem na Wartę. W 6. minucie nad poprzeczką uderzył Paweł Koncewicz-Żyłka, przyjmując w polu karnym dośrodkowanie z rzutu rożnego. Siedem minut później bezpośrednio z kornera zagroził rywalom Filipiak, ale jeden z rywali wybił piłkę z linii bramkowej.

Blisko efektownego gola w 23. minucie był Bartłomiej Kręcichwost. Nasz napastnik uderzał w polu karnym nożycami, ale bramkarz GKS-u sięgnął strzał. Trzy minuty później ten sam zawodnik strzelał z ostrego kąta i ponownie interweniował golkiper gości. Później kibice złapali się za głowy po pół godziny gry. Przemysław Kita świetnie wyłożył przed pole karne, a stamtąd Bartłomiej Maćczak uderzył tuż nad poprzeczką.

GKS ożywił się w końcówce pierwszej połowy. Po szybkim wznowieniu autu rywali Mateusz Ludwikowski musiał obronić strzał z lewej strony pola karnego. Po chwili goście mieli rzut rożny, który przerodził się w długie zamieszanie w naszej szesnastce. Ostatecznie Szymon Pietrzak zdołał wybić piłkę.

Druga część meczu zaczęła się świetną akcją Warty. Maćczak zagrał na lewo do Kity, a ten w pole karne do Kręcichwosta. Nasz napastnik doszedł do futbolówki tuż przed bramką, jednak nie trafił w nią, składając się do strzału z ostrego kąta i ta wyszła poza boisko.

W 50. minucie GKS Wikielec wyszedł na prowadzenie. Rywal efektownie zagrał na skrzydło, a stamtąd goście dośrodkowali w pole karne. Pierwszy strzał – broni Ludwikowski. Drugi strzał – broni Ludwikowski. Trzeci strzał – gol. Piłkę w siatce umieścił Maddox Sobociński, który powtórzył wyczyn ojca z 2018 roku. Wówczas GKS wygrał z Wartą 1:0 w Wikielcu po bramce Remigiusza Sobocińskiego.

Po starcie gola Biało-Zieloni nie byli już sobą i przez długi czas mieli kłopot z oddaniem groźnego strzału na bramkę GKS-u. Dwa wolne przed polem karnym wywalczył Kręcichwost. W efekcie celnie z jednego uderzał Seweryn Michalski, ale golkiper obronił. W końcówce drugą próbę podjął Koncewicz-Żyłka, ale otarł mur i piłka wyszła na rzut rożny. Po nim nasz obrońca strzelał jeszcze wolejem, lecz wysoko nad poprzeczką. W międzyczasie GKS też oddał kilka niepokojących strzałów, na szczęście żaden nie był celny, choć jeden przeszedł po palcach Ludwikowskiego.

W doliczonym czasie gry Warta miała piłkę meczową – z prawego skrzydła dośrodkował Maciej Kraśniewski, a wolejem z lewej strony pola karnego uderzał Przemek Kita. Niestety efektowny strzał przeszedł tuż nad poprzeczką bramki gości.

Po chwili Warta wywalczyła jeszcze rzut wolny na skrzydle za sprawą Jakuba Janiszewskiego, ale stały fragment nie skończył się dobrze dla Biało-Zielonych. W pole karne pobiegł bramkarz Mateusz Ludwikowski, lecz po wybiciu rywali, wracając do bramki, sfaulował atakującego rywala i obejrzał czerwoną kartkę.

W wyniku przegranej sieradzanie spadli na 12. miejsce w lidze. Tabela jest jednak bardzo płaska. Teraz przed zespołem Tomasza Pozorskiego wyjazd do Legionovii, która zajmuje przedostatnią pozycję, ale traci do nas jedynie dwa punkty. Ten mecz w sobotę 23 września o godzinie 16:00.

Warta Sieradz – GKS Wikielec 0:1 (0:0 do przerwy)