Drugiej nie poszło w drugiej

W ostatnim meczu sparingowym tej zimy Warta II Sieradz uległa w Łodzi 0:2 drużynie ŁKS-u III. Obie bramki padły w drugiej połowie gry.

Mecz odbył się na sztucznej murawie przy intensywnych opadach śniegu i chaotycznych podmuchach wiatru. Pierwsze 45 minut nie wskazywało, aby starcie miało nie ułożyć się po myśli Biało-Zielonych. Gospodarze, poza niewielkim zamieszaniem w naszym polu karnym w pierwszych minutach, nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce Błażeja Piechówki. Warta za to miała swoje sytuacje. W ósmej minucie z ostrego kąta uderzał niecelnie Filip Zawadzki, a trzy minuty później Jakub Janiszewski usiłował zaskoczyć bramkarza z dystansu. Po upływie kwadransa nad poprzeczką prostym półwolejem strzelał Igor Jankowski.

Następnie niebezpiecznie wzdłuż bramki ŁKS-u zagrywał Kamil Krajewski w 28. minucie. Najgroźniej było natomiast na trzy minuty przed przerwą, gdy sytuacyjny strzał Janiszewskiego przed wpadnięciem do siatki zatrzymał jeden z obrońców.

Po zmianie stron gra Biało-Zielonych układała się nieco gorzej, co przełożyło się na sytuacje podbramkowe ŁKS-u. W 59. minucie strzał po długim słupku nieznacznie minął naszą bramkę, podobnie jak uderzenie dwie minuty później. Skapitulowaliśmy natomiast w 65. minucie. Błażej Piechówka zdołał odbić w bok próbę szarżującego rywala, jednak przy dobitce nie dał rady już pomóc.

Warta miała szansę na wyrównanie, lecz w 74. minucie najpierw bramkarz gospodarzy przeniósł nad poprzeczką strzał wolejem Kacpra Chachuły, a następnie rywale zablokowali uderzenie Janiszewskiego po rzucie rożnym. I niestety za chwilę padł gol do drugiej bramki – dośrodkowanie z prawej strony jeden z przeciwników wykończył przewrotką.

Na dziesięć minut przed końcem, po dryblingu prawym skrzydłem, piłkę nad poprzeczką przeniósł strzałem nieznacznie Shingo Koreeda. Jeszcze bliżej trafienia byli gospodarze, bo w 85. minucie rywal trafił mocnym wolejem w nasze spojenie. Wynik 2:0 dla ŁKS-u III nie uległ już jednak zmianie.

Teraz pora na rozgrywki ligowe. W przyszłą sobotę Warta II Sieradz zmierzy się w Sieradzu z Tęczą Brodnia w ramach 19. kolejki Klasy okręgowej Keeza Sieradz. Spotkanie to odbędzie się o godzinie 15:00.

ŁKS III Łódź – Warta II Sieradz 2:0 (0:0 do przerwy)