Deszcz emocji

W meczu 8. kolejki Betclic 3. Ligi (grupy 1) Warta Sieradz pokonała u siebie 2:1 Jagiellonię II Białystok. Gole dla Biało-Zielonych strzelili Damian Ślesicki i Bartłomiej Kręcichwost.

Spotkanie rozgrywane było w trudnych warunkach atmosferycznych. Obfity deszcz i porywiste podmuchy wiatru towarzyszyły piłkarzom od pierwszego do ostatniego gwizdka. Płyta główna stadionu MOSiR zdała jednak ten sprawdzian na piątkę – piłka poruszała się naturalnie, a poza pojedynczymi poślizgnięciami, po zawodnikach nie było widać kłopotów w operowaniu futbolówką. Pogoda odegrała w tym meczu jedynie epizodyczną rolę.

Pierwsza połowa długo upływała w tempie narzucanym przez gości z Białegostoku. Przyjezdni przeważali w posiadaniu piłki i regularnie przebywali dziesięcioma zawodnikami na połowie Warty. Wobec dobrej gry defensywnej naszych piłkarzy oddawali jednak same strzały zza pola karnego, które albo wyłapywał Miłosz Zdeb, albo były niecelne.

Warta długo mogła pochwalić się tylko jedną groźną akcją. W 7. minucie, po przytomnym wykonaniu rzutu wolnego przez Olega Trubnikova, w pole karne z prawego skrzydła dograł Damian Ślesicki, lecz Bartłomiej Kręcichwost nie trafił czysto w piłkę i padła ona łupem bramkarza.

Biało-Zieloni przyspieszyli jednak pod koniec pierwszej połowy. W 44. minucie zablokowany w polu karnym został Abdullahi Oyedele po przyjęciu dośrodkowania od Macieja Knapa. Natomiast w doliczonym czasie gry, po efektownej akcji zespołu Abdul podał na lewą stronę szesnastki do Artura Sójki, którego strzał z trudem obronił golkiper Jagiellonii.

Tendencję udało się utrzymać i Warta drugą połowę zaczęła odważniej. W 49. minucie Kręcichwost podał piętą na prawo do Knapa, a ten płasko uderzył w długi róg, jednak bramkarz popisał się dobrą interwencją. Dwie minuty później zaatakowali goście, ale Jakub Piela uratował nas wślizgiem, blokując strzał w polu karnym. Chwilę później białostoczanie uderzyli zza szesnastki tuż obok słupka Warty.

Biało-Zielonych nie zbiło to z pantałyku. Z dystansu na bramkę Jagi strzelał wkrótce Kręcichwost, lecz w środek bramki i golkiper pewnie go sparował. Po chwili groźnie dośrodkował jeszcze Knap, niestety bez wykończenia. Warta obległa jednak na chwilę rywala, dwukrotnie groźnie wrzucając z rzutów rożnych, a wkrótce doprowadzając do celnego uderzenie Sójki zza pola karnego, ale po ziemi do rąk bramkarza.

Kluczowe wydarzenia zaczęły się dziać od 68. minuty. W niej na strzał z dwudziestu-kilku metrów zdecydował się Szymon Pankiewicz, a uderzona futbolówka wpadła w samo okienko bramki Warty. Sieradzanie nie zwiesili na szczęście głów. Dwie minuty później wywalczyli rzut karny – Miłosz Zdeb posłał długie podanie do Bartłomieja Kręcichwosta, a ten dał sfaulować się w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Damian Ślesicki i Warta szybko wyrównała.

Nasz zespół się tym jednak nie zadowolił i dalej napierał. Wkrótce wyprowadził kontrę, w której Kręcichwost szukał w sytuacji 2 na 2 podania do Mateusza Popczyka, jednak ostatecznie dograł mu za późno. Jagiellonia była też blisko gola samobójczego po strzale z półobrotu Kuby Pieli, ale piłka odbita przez rywala przeszła nad bramką.

Biało-Zieloni mieli jednak jeszcze rzut rożny. Piela dośrodkował, Maksymilian Gandziarowski główkował w górę, a na spadającą piłkę najzdecydowaniej nabiegł Bartłomiej Kręcichwost i strzałem głową od słupka pokonał bramkarza.

Wydawało się, że Warta spokojnie dowiezie wynik 2:1, jednak w 90. minucie białostoczanom przyznany został rzut karny. Rywal wyłuskał piłkę Knapowi, podał na lewe skrzydło, a za chwilę Gandziarowski faulował w szesnastce adresata płaskiego dośrodkowania. Do zespołu trenera Krzysztofa Orzeszka uśmiechnęło się jednak szczęście. Dawid Polkowski trafił z jedenastki w poprzeczkę, po czym piłka opuściła boisko, a Warta utrzymała rezultat i zgarnęła trzy punkty.

Warto dodać, że na doliczone pięć minut spotkania na murawie zameldował się Michał Przybył z rocznika 2008, dla którego był to drugi występ w 3. Lidze. Debiutował w kwietniu… w Białymstoku z Jagiellonią II.

Teraz przed Wartą Sieradz seria czterech trudnych meczów: podróż do ŁKS Łomży, mecz u siebie z Unią Skierniewice, a potem dwa wyjazdy: na sztuczną murawę do Tomaszowa i na gorący teren w Bełchatowie. Z Łomżyńskim Klubem Sportowym zagramy w sobotę 21 września o 16:00.

Warta Sieradz – Jagiellonia II Białystok 2:1 (0:0 do przerwy)