Daleko do Ligi Europy

W meczu 28. kolejki sieradzkiej Klasy okręgowej „Kipsta” Warta II Sieradz zremisowała u siebie 1:1 z LZS Brąszewice. Biało-Zieloni prowadzili po trafieniu samobójczym gości.

Zakończony czwartkowy mecz z LZS-em trudno nazwać piłkarskim widowiskiem. Choć pogoda dopisała i zawodnikom nie można odmówić zdrowia i chęci do grania, to spotkaniu zabrakło futbolowych konkretów. Dość powiedzieć, że pierwszy jakikolwiek strzał w meczu oddano w 28. minucie, gdy niecelnie z dystansu uderzał Kacper Mikielski.

Co ciekawe, było już wówczas 1:0 dla Warty. W 22. minucie Szymon Gajek zagrał nisko z prawego skrzydła, a Marcin Mikielski niefortunnym wślizgiem zaliczył trafienie samobójcze.

Odrobinę treści pojawiło się po pół godziny grania. Jakub Orzechowski obronił sytuację sam na sam LZS-u, a po chwili złapał mniej groźny strzał zza pola karnego rywala. W 38. minucie goście uderzyli płasko na naszą bramkę – piłka wpadłaby tuż przy dalszym słupku, lecz Orzechowski wykorzystał swój wzrost i sięgnął dłonią futbolówkę.

W drugiej połowie trochę konkretów pokazała Warta. W 52. minucie do siatki trafił Filip Kaczmarek, kiwając bramkarza w akcji sam na sam. Zdaniem sędziego był na spalonym, a zdaniem pomeczowego nagrania – niekoniecznie. Dziesięć minut później ten sam zawodnik uderzył kąśliwie z dystansu, lecz golkiper LZS-u był czujny i sparował próbę do boku.

W 64. minucie, chwilę po wejściu na boisko, obok słupka z kilkunastu metrów strzelał Marcel Młodak, przejmując piłkę po złym piąstkowaniu bramkarza. Minutę później do siatki po raz drugi trafił Filip Kaczmarek, dobijając obroniony strzał Filipa Zawadzkiego z lewej strony. Po raz drugi odgwizdano mu spalonego, którego próżno szukać na nagraniu.

Groźnie było w 71. minucie, gdy Dawid Przezak uderzył z rzutu wolnego tuż obok okienka Warty. Poza tym jednak trwało kilkanaście minut przestoju. Dopiero w ostatnich momentach meczu goście kilka razy groźnie zagrywali w pole karne, a Biało-Zieloni oddalali zagrożenie. Niestety w 92. minucie ta sztuka się nie udała i po kiksie naszego zawodnika piłkę do siatki na 1:1 mocnym strzałem wpakował Kacper Jakubczyk. Kiepska dyspozycja dnia oraz nieuznane bramki zemściły się w najokrutniejszy sposób.

Przed drużyną Kacpra Skoniecznego ostatni mecz sezonu. Ponieważ Warta II Sieradz i Jutrzenka Warta mają w ramach 29. kolejki wygrane mecze walkowerem, swoje spotkanie 30. kolejki rozegrają tydzień wcześniej. Starcie Warta II-Jutrzenka odbędzie się 15 czerwca o 13:00 na sztucznym boisku MOSiR Sieradz.

Warta II Sieradz – LZS Brąszewice 1:1 (1:0 do przerwy)