Charakter na medal

W meczu 30. kolejki sieradzkiej Klasy Okręgowej „Kipsta” Warta II Sieradz pokonała u siebie 4:3 Jutrzenkę Warty. Dla Biało-Zielonych strzelali: Filip Kaczmarek x2, Kamil Pluta i Michał Przybył.

Pierwsza połowa zdecydowanie nie wyszła naszej drużynie, która otrzymała w niej trzy bolesne ciosy. Już po ośmiu minutach goście wyszli na prowadzenie dzięki bramce głową Pawła Leonowa po rzucie rożnym.

Sieradzanom udało się wyrównać w 32. minucie – Kamil Krajewski podał na prawo, a Filip Kaczmarek podjął decyzję o mocnym strzale z dystansu i dał w ten sposób remis 1:1. Niestety Biało-Zieloni cieszyli się nim dokładnie minutę i pięć sekund. Oskar Świątkowski przedarł się lewym skrzydłem w pole karne Warty i z ostrego kąta pokonał Kubę Orzechowskiego.

Co gorsza, „Juve” podwyższyło w kolejnym bolesnym momencie. Tomasz Niżnikowski zdobył gola do szatni, trafiając wślizgiem po rzucie rożnym. Tuż po trafieniu sędzia spotkania zarządził przerwę.

Druga połowa zaczęła się dla Warty równie dołująco. Co prawda wprowadzony w przerwie Marcel Młodak wywalczył szybko rzut karny, lecz wykonujący go Filip Rozmarynowski nie wykorzystał szansy – bramkarz obronił nogami jego strzał z jedenastki.

Nasz zespół wykazał się jednak hartem ducha i nadal wierzył w sukces. W 64. minucie Fabian Mielczarek wypuścił podaniem Kamila Plutę, który wyszedł sam na sam prawą stroną i mocnym uderzeniem pozwolił Warcie złapać kontakt. Trzy minuty później było już 3:3. Z dystansu uderzył Rozmarynowski, bramkarz odbił piłkę, a najszybszy do dobitki okazał się Filip Kaczmarek.

Co ciekawe, Jutrzenka już po minucie trafiła do naszej siatki. Piękny strzał wolejem rywala nie został jednak uznany z uwagi na spalonego. Z kolei po kolejnych trzech minutach okazję na gola miał Pluta, lecz tym razem strzelił nad poprzeczką, pędząc z piłką na bramkę z lewej strony.

Od 81. minuty goście grali w dziesiątkę po bezpośredniej czerwonej kartce dla rywala, który nadepnął Mielczarka. A Biało-Zieloni nie zamierzali tej szansy nie wykorzystać. Michał Przybył w końcowej fazie meczu kilkakrotnie uderzał z dystansu. Dwie pierwsze próby przeszły obok bramki, trzecią obronił golkiper Jutrzenki. Czwarta, w 88. minucie, przyniosła zamierzony skutek. Płaskie uderzenie Michała, po wyłożeniu od Fabiana Mielczarka, znalazło drogę do siatki.

Wygrana z Jutrzenką oznacza, że drużyna trenera Kacpra Skoniecznego zakończy sezon 2023/24 na podium sieradzkiej Kipsta Klasy Okręgowej. To trzeci z rzędu sezon drugiego zespołu Warty Sieradz w czołowej trójce tych rozgrywek. Gratulacje dla wszystkich piłkarzy i członków sztabu szkoleniowego zaangażowanych w tegoroczną kampanię!

Warta II Sieradz – Jutrzenka Warta 4:3 (1:3 do przerwy)