10 bramek w 60 minut!

Warta II Sieradz rozegrała ostatni mecz w B-klasie. Spotkanie z MUKS-em Wróblew zakończyło się jednak po niespełna 60 minutach gry, podczas których biało-zieloni zdołali strzelić 10. bramek!

Ostatnie spotkanie w B-klasie miało być świętem dla piłkarzy Warty Sieradz. Mecz został rozegrany na głównej płycie boiska Sieradzkiego stadionu. Również oprawa była jak na meczach, walczącego o powrót do trzeciej ligi, pierwszego zespołu.

Goście wyszli na to spotkanie jednak w niepełnym składzie – na boisku pojawiło się jedynie dziesięciu graczy. Biało-zieloni rozpoczęli strzelanie już w piątej minucie, a wynik otworzył Kamil Pluta. Napastnik, trenujący na co dzień w pierwszą drużyną, w pierwszej połowie wpisał się na listę strzelców jeszcze dwukrotnie. Kolejne trafienia przed przerwą dołożyli Patryk Wolak, Krzysztof Kokot i Kamil Woźniak.

Były obawy czy goście rozegrają drugą połowę, gdyż pierwszą kończyli w dziewiątkę. Na szczęście zawodnicy Wróblewa pojawili się na płycie, jednak zaledwie w ósemkę. Piłkarze Warty Sieradz bez trudu strzelali więc kolejne bramki (Marcin Machlański 46 min., Krzysztof Kokot 49 min., Mateusz Stężalski 53 min., Kacper Szcześ 55 min.), aż do 58. minuty, kiedy to na boisku pozostało już tylko sześcioro piłkarzy gości. Sędzia musiał więc zakończyć mecz z ostatecznym wynikiem 10:0.

Warta Sieradz zakończyła rozgrywki na drugim miejscu w tabeli z taką samą ilością punktów jak Złoczevia Złoczew. Obie drużyny awansowały do A-klasy, a o miejscu w tabeli zdecydowały bramki w bezpośredniej rywalizacji obu drużyn, w której minimalnie lepsza okazała się Złoczevia. Jednak to Warta Sieradz zdeklasowała wszystkie zespoły w tej lidze bilansem bramek: aż 111 goli strzelonych przy tylko 9 straconych. Młodzi piłkarze zrobili więc pierwszy krok w osiągnięciu celu, jaki przyświeca drugiej drużynie, o czym mówił nam w wywiadzie Jakub Rozmarynowski.


Warta II Sieradz – MUKS Wróblew 10:0 (6:0 do przerwy)
mecz zakończony w 58. minucie

Bramki:
Kamil Pluta (x3), Krzysztof Kokot (x2), Patryk Wolak, Kamil Woźniak, Marcin Machalński, Mateusz Stężalski, Kacper Szcześ

Wyniki pozostałych spotkań:
Iskra Stolec – LZS Tubądzin 8:0
LKS Kamienna – LKS Wola Będkowska 1:3
LZS Socha – Złoczevia Złoczew 0:3 (walkower gospodarzy)

Tabela B-klasy 2018/2019, grupa: Sieradz IV
1. Złoczevia Złoczew – 39 pkt. (gole 65:11)
2. Warta II Sieradz – 39 pkt. (gole 111:9)

3. LKS Wola Będkowska – 30 pkt. (gole 46:28)
4. Iskra Stolec – 13 pkt. (gole 24:48)
5. LKS Kamienna – 12 pkt. (gole 25:59)
6. MUKS Wróblew – 11 pkt. (gole 19:47)
7. LZS Socha – 9 pkt. (gole 13:36)
8. LZS Tubądzin – 8 pkt. (gole 11:76)