W Wikielcu bez strzelców

W meczu 25. kolejki rozgrywek 3. Ligi (grupa 1) Warta Sieradz zremisowała na wyjeździe 0:0 z GKS Wikielec.

Był to wyrównany mecz, który nie obfitował w zbyt wiele podbramkowych sytuacji. Pierwszą okazję mieli gospodarze w 5. minucie, gdy – po dośrodkowaniu z prawej strony – uderzona z powietrza piłka przeszła po naszej poprzeczce nad bramką. Po chwili jeden z rywali uderzył w boczną siatkę Warty, ale ze zbyt ostrego kąta, by zaskoczyć Kamila Miazka.

Warta cierpliwie szukała swoich okazji. Z dystansu niecelnie strzelali Piela i Adamiak. W 34. minucie celnie z prawej strony pola karnego strzelił Mateusz Lis, lecz za lekko i golkiper GKS-u spokojnie obronił. W 42. minucie przed polem karnym faulowany był Czyżewski, a do rzutu wolnego podszedł Jakub Piela. Uderzył celnie, nad murem, przy słupku, ale bramkarz zdołał zatrzymać strzał.

W międzyczasie zatrudniony został Miazek, gdy musiał przerzucić nad bramką dośrodkowanie rywala wolejem. Następnie, już w doliczonym czasie gry, znów musiał wykazać się czujnością, ściągając dośrodkowanie „z głowy” nabiegającego na słupek rywala. Do przerwy było 0:0.

Druga połowa to kolejne rzuty wolne dla Warty. Pierwszy, w wykonaniu Lisa, tuż przed polem karnym GKS-u, został zablokowany. Z drugiego Lis uderzał nad bramką.

Biało-Zieloni ożywili się kwadrans przed końcem. Najpierw nad poprzeczką z kilkunastu metrów uderzał Adamiak. Dwie minuty później Maćczak zagrał z lewej strony w pole karne, Piela przedłużył pięta, ale rywale zablokowali zamykającego akcję Jachnę.

Po chwili… moment wielkiej ulgi. Dośrodkowanie GKS-u z lewego skrzydła zamykał głową Mateusz Szmydt, ale główkował nieczysto i nie trafił w bramkę.

W 84. minucie Warta miała najlepszą okazję w całym spotkaniu. Z autu w pole karne wrzucił Ślesicki, głową przedłużył Maćczak, a Bartek Kręcichwost z bliska uderzył z powietrza w poprzeczkę. Okazji można żałować, ale mieli czego żałować również gospodarze. W 92. minucie rywal sprytnie obrócił się z piłką w naszej szesnastce i stanął oko w oko z wychodzącym Miazkiem, ale uderzył obok słupka. Mecz więc mógł zakończyć się lepiej, ale mógł też zakończyć się znacznie gorzej. Biorąc pod uwagę okoliczności, wyjazdowy punkt należy szanować.

Warta dzięki remisowi awansowała na 12. miejsce w tabeli. Teraz zagra ćwierćfinał wojewódzkiego Pucharu Polski – mecz z Unią Skierniewice już w środę o 17:00 na stadionie MOSiR Sieradz. Wstęp wolny!

GKS Wikielec – Warta Sieradz 0:0