UEFA Regions’ Cup: gol Chojeckiego, ŁZPN najlepszy w makroregionie

Łódzki ZPN pokonał 4:1 Podlaski ZPN w ramach eliminacji UEFA Regions’ Cup. W meczu zagrało czterech piłkarzy Warty Sieradz. Łukasz Chojecki strzelił gola, a Wiktor Płaneta i Oskar Błoch zaliczyli asysty.

W spotkaniu rozegranym 22 czerwca w Karczewie reprezentacja ŁZPN prowadziła najpierw 1:0, a potem 2:1, po golach Sebastiana Miśkowca (RKS Radomsko) i Tomasza Bąkowicza (Omega Kleszczów). Przy pierwszym trafieniu asystę zaliczył Wiktor Płaneta, a przy drugim również asystą wykazał się Oskar Błoch. Następnie na 3:1 gola strzelił Łukasz Chojecki, który ponownie pełnił funkcję kapitana kadry. Ostatecznie łódzkie ustaliło wynik spotkania na 4:1 trafieniem Kamila Szymczaka (Lechia Tomaszów). W drugiej połowie rezultat nie uległ już zmianie.

W barwach Łódzkiego ZPN pełne 90 minut zagrali wszyscy czterej obecni na zgrupowaniu zawodnicy Warty Sieradz: Wiktor Płaneta, Łukasz Chojecki, Oskar Błoch i Piotr Białousko. Po raz kolejny gratulujemy naszym piłkarzom dobrego występu i dziękujemy za godne reprezentowanie Biało-Zielonych!

Był to finał eliminacji na szczeblu makroregionu grupy 1 (łódzkie, mazowieckie, podlaskie, warmińsko-mazurskie). W półfinale ŁZPN pokonał 4:2 Mazowiecki ZPN. Dzięki pokonaniu w finale Podlaskiego ZPN, drużyna łódzkiego będzie teraz rywalizować ze zwycięzcami pozostałych trzech makroregionów. Znamy już dwóch z nich – to Zachodniopomorski ZPN (grupa 2) i Dolnośląski ZPN (grupa 3). Najlepszy region z grupy 4 zostanie wyłoniony w dniach 24-26 czerwca (aktualizacja 26.06: wygrał Lubelski ZPN), natomiast turniej finałowy eliminacji krajowych zaplanowany jest na lipiec w Policach. Zwycięzca otrzyma tytuł Mistrza Polski Amatorów i będzie reprezentował Polskę w międzynarodowej fazie strefowej UEFA Regions’ Cup.