Trzy do jaja

W meczu 23. kolejki rozgrywek 3. Ligi (grupa 1) Warta Sieradz pokonała u siebie 3:0 Victorię Sulejówek. Gole dla Biało-Zielonych strzelili Krystian Adamiak, Bartłomiej Maćczak i Piotr Mielczarek.

To była Wielka Sobota w Sieradzu! Zespół trenera Krzysztofa Orzeszka przełamał złą wiosenną serię i na koniec marca sięgnął po bezcenne ligowe zwycięstwo.

Mecz od początku układał się naszej drużynie. W pierwszym minutach z dystansu gości postraszył Shingo Koreeda – jego strzał był jednak niecelny. Biało-Zielonym poszczęściło się natomiast w 11. minucie. Arbiter spotkania dopatrzył się faulu na Jakubie Pieli w polu karnym i podyktował rzut karny dla Warty. Ciężar wykonania jedenastki wziął na siebie kapitan Krystian Adamiak i udźwignął go, pokonując bramkarza płaskim uderzeniem!

Victoria szukała wyrównania i w trakcie pierwszej połowy kilkakrotnie groźnie wchodziła prawym skrzydłem w nasze pole karne. Na szczęście za każdym razem podania rywali wzdłuż bramki pozostawały nieprzecięte i przechodziły całą szerokość szesnastki.

Warta także miała swoje szanse. Niecelnie z dystansu uderzali Adamiak i Pietrzak, ale próby te zbledły przy sytuacji z 39. minuty. Pojedynek biegowy do piłki za plecy obrony Victorii wygrał Koreeda i wyszedł sam na sam, niestety w pojedynku z bramkarzem trafił w boczną siatkę. Do przerwy było 1:0.

Po zmianie stron sieradzanie szybko ustawili sobie mecz. W 47. minucie zmusili gości do kilku strat w jednej akcji, w efekcie czego Adamiak dośrodkował z prawego skrzydła na dalszy słupek. Akcję strzałem głową zamknął Bartłomiej Maćczak, strzelając swojego pierwszego gola w barwach Warty Sieradz!

Osiem minut później było pozamiatane. Tym razem Adamiak zagrał na lewo do Piotra Mielczarka, a nasz skrzydłowy złamał z piłką do środka i potężnie uderzył na bramkę. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i za linią bramkową, po czym wyszła w boisko. Na szczęście sędzia-asystent był czujny i zasygnalizował trzeciego gola dla Biało-Zielonych.

Do końca spotkania Victoria szukała honorowego trafienia, lecz Warta odpowiedzialnie broniła. Z dystansu gości postraszyli jeszcze Piela i Ślesicki, lecz wynik nie uległ już zmianie. Zasłużone 3:0 na Święta Wielkanocne!

Teraz zespół Krzysztofa Orzeszka czekają dwa wyjazdy z rzędu. Pierwszy już w sobotę 6 kwietnia o 16:00 w Tomaszowie Mazowieckim. Tamtejsza Lechia podejmie sieradzan na sztucznej murawie z powodu remontu swojego stadionu. Warto poinformować, że sztuczne boisko rywali posiada trybunę na około 900 miejsc, a wstęp na mecze Lechii na zastępczej arenie jest darmowy.

Warta Sieradz – Victoria Sulejówek 3:0 (1:0 do przerwy)