Tęcza punktów nie wręcza

W meczu 14. kolejki sieradzkiej Klasy Okręgowej „Kipsta” Warta II Sieradz przegrała u siebie 1:2 z Tęczą Brodnia. Gola dla Biało-Zielonych strzelił Fabian Mielczarek.

W barwach Warty II Sieradz zadebiutował tego dnia kolejny zawodnik z klubowej Akademii. W 72. minucie na murawie pojawił się Mikołaj Zając z rocznika 2008.

Spotkanie pokazało, że Tęcza Brodnia w pełnie zasługuje na miejsce w czubie tabeli i nieprzypadkowo ma najwięcej strzelonych i najmniej straconych bramek w lidze. Styl obu drużyn był przyjemny dla oka, co zaowocowało dobrym do oglądania meczem.

Pierwsi zaatakowali przyjezdni. W 7. minucie Jakub Orzechowski obronił jednak nogą strzał urywającego się obrońcom rywala. Gdy mijał kwadrans meczu, składną akcję przeprowadziła Warta, lecz wbiegający w pole karne Szymon Kołosowski strzelił w słupek.

Na kolejną wymianę ciosów nie trzeba było długo czekać. 18. minuta to kapitalny strzał z dystansu rywala i jeszcze lepsza interwencja Orzechowskiego, który lecącą w okienko piłkę sparował na poprzeczkę. Trzy minuty później z ostrego kąta na bramkę Tęczy strzelał Mateusz Borcuch, lecz dobrze ustawiony był golkiper gości.

Trzecia wymiana skończyła się golem, niestety dla Tęczy. Najpierw Bartosz Pawluczuk główkował obok bramki po rzucie rożnym. Natomiast w 32. minucie dynamiczna akcja rywali prawą stroną i podanie wzdłuż pola karnego sprawiły, że futbolówka trafiła do Dominika Gromady, który mocnym strzałem wykończył akcję przeciwnika.

W drugiej połowie Biało-Zieloni dążyli do wyrównania. Po wrzutce Szymona Czyżewskiego celnie piętą uderzał Kołosowski, ale za lekko i golkiper złapał piłkę. Gdy mijała godzina gry, to Czyżewski uderzał, wykonując mocny wolej po piąstkowaniu bramkarza. Niestety ten sparował strzał.

Cel został osiągnięty w 64. minucie. W pojedynku z rywalem piłkę zagrał Filip Kaczmarek, a z futbolówką na bramkę zabrał się wprowadzony z ławki Fabian Mielczarek i przy asyście dwóch obrońców oddał strzał fałszem na bramkę. Golkiper Tęczy tylko odprowadził piłkę wzrokiem – było 1:1!

Krótko później Warta mogła prowadzić, ale Jakubowi Janiszewskiego zabrakło centrymetrów, aby sięgnąć stopą dośrodkowanie Kołosowskiego. Za to po chwili miała miejsce kontrowersja, bo zawodnik Tęczy wyszedł sam na sam i strzelił gola, a sędziowie wskazali spalonego. Goście nie mogli się pogodzić z tą decyzją.

W 77. minucie niespodziewaną okazję na gola miał Filip Kaczmarek, bo zawodnik Tęczy zgubił piłkę pod własnym polem karnym. Bramkarz Tęczy obronił jednak nogą jego uderzenie. Niedługo potem tym samym sposobem strzał rywala z lewej strony obronił Orzechowski, a po chwili inny z przeciwników główkował obok bramki.

Rozstrzygająca akcja miała miejsce w samej końcówce spotkania. W 86. minucie Tęcza dośrodkowała z rzutu rożnego, a piłka trafiła do zawodnika gości. Jego strzał chciał zablokować Bartosz Pawluczuk, ale sfaulował nakładką rywala. Podyktowany rzut karny bezbłędnie wykonał Dominik Janeczek. Warta rzuciła się do odrobienia straty, ale brakło jej czasu i mecz zakończył się rezultatem 1:2.

Warta II pozostała na 5. miejscu w tabeli Kipsta Klasy Okręgowej. W ostatniej kolejce rundy jesiennej zagra na wyjeździe z siódmą Jutrzenką Warta. Mecz ten zaplanowano na sobotę 18 listopada, godz. 13:00.

Warta II Sieradz – Tęcza Brodnia 1:2 (0:1 do przerwy)