Szczęśliwa trzynastka

W meczu 27. kolejki sieradzkiej klasy okręgowej Warta II Sieradz wygrała na wyjeździe 13:1 ze Słowianem Dworszowice. 4 gole strzelił Jakub Janiszewski, a po dwa Fabian Mielczarek, Kamil Pluta i Wiktor Walczak.

Mecz był powrotem na boisko po długiej kontuzji Filipa Rozmarynowskiego, który pełnił w spotkaniu funkcję kapitana. Dla Warty II zagrał też wracający po urazie inny zawodnik pierwszej drużyny, Cezary Kępczyński.

W pierwszej połowie padło aż dziewięć bramek. Gdy kończyła się pierwsza minuta meczu, Mielczarek dośrodkował z prawej strony na dalszy słupek, a tam Kamil Pluta szczupakiem pokonał bramkarza. Kilka minut później drugi odwdzięczył się pierwszemu. Pluta dośrodkował w pole karne z lewego skrzydła, a Fabian Mielczarek przyjął piłkę w szesnastce i prostym podbiciem podwyższył prowadzenie.

Przed upływem kwadransa padł trzeci gol. Wiktor Walczak wyłożył z prawej strony futbolówkę na środek pola karnego. Trafienie z pierwszej piłki zaliczył wbiegający Kamil Krajewski. Potem swój dublet ustrzelił Mielczarek. Przyjął podanie na prawym skrzydle od Jakubczyka, po czym oddał przepiękny centrostrzał, wrzucając piłkę za kołnierz bramkarzowi Słowiana.

W 33. minucie gospodarze strzelili jedynego gola w tym meczu. Rywale szybko wznowili grę rzutem wolnym z własnej połowy i zagrali piłkę za plecy naszej obrony. Tam Patryk Taranek zdołał dojść do sytuacji strzeleckiej i na raty pokonał naszego bramkarza.

Biało-Zieloni odegrali się już dwie minuty później. Mielczarek dostał zagranie tuż przed polem karnym, po czym dostrzegł niepilnowanego z prawej strony Wiktora Walczaka. Ten przyjął podanie i mocnym strzałem pod poprzeczkę strzelił piątego gola Warty. Szósty padł natomiast z dalszej odległości. Jakub Janiszewski nacisnął na rywala i wytrącił mu piłkę, a ta trafiła do Kamila Pluty. Szybka decyzja o uderzeniu z dystansu przyniosła sukces – uderzona po ziemi futbolówka wpadła do siatki tuż przy słupku.

Sieradzanie trafiali tego dnia na wszelkie sposoby. Siódma bramka to trafienie w 42. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego. Autorem był Wiktor Walczak, który efektownym strzałem nad murem wykorzystał stały fragment wywalczony przez Mielczarka. Minutę później Walczak dołożył jeszcze asystę. Odbierając piłkę w środku pola zagrał prostopadle do Jakuba Janiszewskiego, a ten wyszedł sam na sam i lewą nogą pokonał golkipera. Do przerwy było 8:1 dla Warty II.

W drugiej połowie Biało-Zieloni się nie zatrzymali, a zwłaszcza Jakub Janiszewski, który zaliczył nie dość, że klasycznego, to perfekcyjnego hat-tricka. Najpierw prawą nogą zamknął dośrodkowanie Zawadzkiego z lewego skrzydła. Następnie zrobił to samo, tylko głową, wykorzystując wrzutkę Walczaka. Dzieła dopełnił lewą nogą, wykorzystując podanie Lisieckiego z tej samej strony.

Tuż przed końcem spotkania Warta zdołała dołożyć jeszcze dwa trafienia. Najpierw Zawadzki podał płasko z prawego skrzydła, a wbiegający w pole karne Kacper Chachuła przymierzył po ziemi i pokonał bramkarza. Rozmaitości trafień dopełnił natomiast rzut karny. Wywalczył go pociągnięty za koszulkę Janiszewski, a wykorzystał ze spokojem Michał Szumicki.

Tym meczem Warta II Sieradz nie tylko wzmocniła swój bilans bramkowy, ale też zmniejszyła stratę do lidera, bowiem Warta Działoszyn zremisowała bezbramkowo z MLKS Konopnica. Szansa na powrót na pierwszą pozycję w tabeli klasy okręgowej już w środę. Zespół Łukasza Mitka zagra wówczas o 17:30 zaległy domowy mecz 26. kolejki z Jutrzenką Warta.

Słowian Dworszowice – Warta II Sieradz 1:13 (1:8 do przerwy)