Prosna wpadła do Warty

W meczu 25. kolejki sieradzkiej klasy okręgowej Warta II Sieradz pokonała u siebie 5:1 Prosnę Wieruszów. Dwa gole strzelił Takato Sakai, a po jednym Wiktor Walczak, Jakub Janiszewski i Kacper Chachuła.

Spotkanie zaczęło się doskonale dla przyjezdnych. W 3. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Mateusza Misztala nie zostało przecięte i wpadło do naszej siatki. Trener Łukasz Mitek natychmiast zagrzał jednak swój zespół do gry z podniesionymi głowami i było to widać w kolejnych akcjach. Po chwili Warta wyrównała, ale gol nie został uznany. Kamil Pluta dośrodkował z prawej strony, odbitą przez rywali piłkę uderzył płasko Wiktor Walczak, a ta wylądowała w bramce. Niestety po drodze trafiła Jakuba Janiszewskiego, który był na spalonym, co nie umknęło sędziemu asystentowi.

Za chwilę Biało-Zieloni stworzyli kolejną okazję, lecz tym razem szybki strzał Walczaka przeszedł obok słupka. Z kolei w 13. minucie dla odmiany nie uznano gola Prosny. Wbiegający prawą stroną rywal wykończył strzałem w długi róg podanie ze środka, jednak również był na pozycji spalonej. Groźnie było też osiem minut później, gdy goście mieli rzut wolny pośredni z dziesiątego metra. Uderzyli jednak nad poprzeczką.

Warta za to dalej atakowała, szukając swoich trafień. Celnie z dystansu uderzał Chramiec, zablokowano dwie próby w jednej akcji Walczaka, a Sakai trafił w bramkarza po krzyżowym podaniu Pluty. Na tym jednak szczęście Prosny się skończyło, a mecz odwrócił się w 28. minucie – dosłownie, bo w jej trakcie Biało-Zieloni zdobyli dwie bramki. W jej pierwszych sekundach Takato Sakai strzelił gola głową po dośrodkowaniu Walczaka z rzutu rożnego. Rywale wznowili grę, ale szybko odzyskaliśmy piłkę. Pluta zagrał na prawą stronę, a wbiegający dynamicznie Wiktor Walczak strzelił mocno obok bramkarza i Warta prowadziła 2:1.

W dalszej fazie meczu to nasz zespół prowadził grę, choć przez jakiś czas brakowało stuprocentowych sytuacji. Prosna miała szansę wyrównać tuż przed przerwą, lecz strzał Edwarda Ndumbe z lewej strony w krótki róg obronił Piotr Fijałkowski.

Początek drugiej połowy przyniósł sporo emocji. Najpierw Sakai uderzył celnie głową po wrzutce z wolnego Zawadzkiego, ale bramkarz obronił. Następnie wieruszowianie trafili w słupek – Ndumbe minął naszego golkipera po dobrym podaniu kolegi, ale nie zmieścił strzału w świetle bramki. To się natychmiast zemściło, bo po minucie było 3:1 dla Warty. Podanie Kamila Pluty z prawej strony wzdłuż bramki wykorzystał z najbliższej odległości Takato Sakai. Nasz napastnik był wkrótce o włos od hat-tricka. Walczak wrzucił z rożnego, a strzał „Tako” nogą z pierwszej piłki z trudem obronił bramkarz rywali.

Później Warta miała trzy rzuty wolne blisko szesnastki Prosny. Janiszewski został jednak zablokowany, a Zawadzki i Mitek uderzyli nad poprzeczką. Groźniej było w 70. minucie, gdy dośrodkowanie Jakubczyka z prawego skrzydła główkował Janiszewski. Piłka przeszła minimalnie obok słupka.

Czołowy strzelec Warty II zapracował na swoje trafienie siedem minut później. Po podaniu od Takato Jakub Janiszewski ruszył z piłką w akcji 2 na 2 i wywalczył rzut karny, który sam wykorzystał, myląc bramkarza. Wynik zaś ustalił w 86. minucie Kacper Chachuła, trafiając z bliska po płaskim dośrodkowaniu z lewej strony Filipa Zawadzkiego.

Trzy punkty pozwoliły Warcie II wrócić na drugie miejsce w tabeli klasy okręgowej Keeza Sieradz. Dwa oczka więcej ma Warta Działoszyn, a jedno mniej KS Złoczewia. Kolejny mecz drużyna Łukasza Mitka rozegra w sobotę o 18:00, na wyjeździe ze Słowianem Dworszowice. To dlatego, że spotkanie z Jutrzenką, które miało odbyć się w te środę, zostało przełożone na tydzień później.

Warta II Sieradz – Prosna Wieruszów 5:1 (2:1 do przerwy)