Warta lepsza od Pogoni

Warta Sieradz Jr98/99 pokonała na wyjeździe drużynę Pogoni Zduńska Wola 0:2 w ramach 5. kolejki I Ligi Wojewódzkiej.

Spotkania pomiędzy Wartą Sieradz a Pogonią Zduńska Wola elektryzowały niegdyś cały region. W tej chwili takie spotkania są możliwe jedynie w rozgrywkach juniorskich. Podopieczni trenera Michała Łochowskiego wychodzili na to spotkanie z pozycji vice lidera ligowej tabeli i w przypadku zwycięstwa mogli objąć prowadzenie w rozgrywkach.

Warta rozpoczęła to spotkanie od zdecydowanych ataków, jednak nie potrafili sobie stworzyć dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. Dopiero po zimnym prysznicu, który naszym zawodnikom zgotowali piłkarze gospodarzy, trafiając w słupek naszej bramki, gra w ataku zaczęła się układać.

Warta odpowiedziała strzałem w słupek, a następnie w 40. minucie spotkania szansę na zdobycie bramki z rzutu karnego nie wykorzystał Artur Nowak.

Po przerwie trener biało-zielonych przeprowadził tradycyjną zmianę na pozycji bramkarza, oraz Paweł Ubycha zmienił Krzysztofa Kokota.

Gra Warty nabrała rumieńców, Paweł Ubycha dał naszemu zespołowi nowe opcje gry w ataku, przez co obrońcy gospodarzy byli pod sporą presją.

W 50. minucie spotkania, najlepiej w polu karnym rywali, po rzucie rożnym, odnalazł się Kacper Juchner który po sporym zamieszaniu wbił piłkę do bramki. To uspokoiło grę naszej drużyny, dzięki czemu dokładniej graliśmy w ataku pozycyjnym.

W 58. minucie spotkania dobre podanie z głębi pola otrzymał Michał Pawelec i pewnie pokonał bramkarza gospodarzy.

Do końca spotkania nasi Juniorzy dominowali, nie pozwalając lokalnym rywalom na akcje ofensywne, jednak nie potrafili tego przełożyć na kolejne bramki.

Dzięki temu zwycięstwu Warta Sieradz Jr98/99 objęła prowadzenie w I Lidze Wojewódzkiej i w sobotę pojedzie do Opoczna zmierzyć się z vice liderem – Ceramiką.

Po meczu udało nam się porozmawiać z obchodzącym dziś 18. urodziny Filipem Adamskim:

Na sam początek chciałbym Ci złożyć najserdeczniejsze życzenia, pomyślności w życiu osobistym jak i rozwoju piłkarskiego i tego wymarzonego awansu do Centralnej Ligi Juniorów. Dzisiejszy mecz był bardzo prestiżowy, derbowe spotkania zawsze przynoszą sporo emocji. Czy przed tym meczem czuliście jakąś specjalną presję?

Dziękuję serdecznie za życzenia. Nie, traktowaliśmy go tak samo jak każdy inny mecz i tak do niego podeszliśmy. Byliśmy skoncentrowani i staraliśmy się grać swoją grę, myślę, że z boku to dobrze wyglądało. Cieszymy się z 3. punktów, ale już w sobotę kolejne bardzo ważne spotkanie, wyjazd do Opoczna na mecz z vice liderem.

No właśnie, kolejny mecz już niedługo. Sporo wymuszonych zmian, czy te kontuzje są na tyle poważne, ze wyeliminują naszych zawodników z meczu z Ceramiką?

To już pytanie nie do mnie, lecz do fizjoterapeutów. Jednak chłopaki narzekają na jakieś drobne obicia i sądzę, że do soboty się wykurują.

/JM

Poniżej mogą Państwo zobaczyć bramki z dzisiejszego spotkania:

Pogoń Zduńska Wola – Warta Sieradz Jr98/99 – 0:2 (0:0)

50′ – 0:1 – Kacper Juchner
58′ – 0:2 – Michał Pawelec

Skład:
Filip Adamski – Kacper Szcześ, Wiktor Graczyk, Kacper Juchner, Dominik Jagieła – Michał Pawelec, Adam Kałuziński, Artur Nowak, Krzysztof Szulc – Krzysztof Kokot, Adrian Florczak

Wchodzili:
38′ – ⬆Wiktor Bednarek ⬇Wiktor Graczyk

46′ – ⬆Filip Adamczyk ⬇Filip Adamski

46′ – ⬆Paweł Ubycha ⬇Krzysztof Kokot

54′ – ⬆Paweł Romek ⬇Dominik Jagieła

58′ – ⬆Jan Szumigaj ⬇Artur Nowak

80′ – ⬆Wiktor Paprota ⬇Jakub Szulc