Pogoń G.M.-Warta: relacja LIVE

Zapraszamy do śledzenia relacji „minuta po minucie” z meczu 2. kolejki rozgrywek 3. Ligi (grupa 1) pomiędzy Pogonią Grodzisk Mazowiecki a Wartą Sieradz.

POGOŃ G.M. 3️⃣:1️⃣ WARTA SIERADZ

Niestety, wygrali skuteczniejsi. W meczu działo się jednak sporo. Gole, obroniony karny, kontuzja bramkarza, czerwona kartka, wreszcie gol honorowy. Oby następnym razem takie widowiska kończyły się happy endem – dziękujemy za śledzenie relacji!

90+6. – ⏱ Koniec meczu.

90+5. – 🟥 Czerwona kartka dla Sarmiento za niesportowe zachowanie.

90+4. – Filipiak z woleja, nad poprzeczką.

90+4. – Jeszcze robimy zamieszanie w polu karnym, ale Pogoń blokuje nasze próby.

90+2. – ⚽ Gol dla Warty! Złe podanie Pogoni, Lewandowski przejął i uderzył zza pola karnego, bramkarz odbił do boku, a piłkę dobił Wiktor Płaneta! Spiker ogłosił, że Kręcichwost, ale pomylił się.

90. – Sędzia doliczył minimum 6 minut.

86. – Atak Pogoni i zagranie wzdłuż linii końcowej, ale Mielcarz czujnie łapie.

85. – Chojecki nad murem, ale obok słupka! Jak nie idzie, to nie idzie.

84. – 🟨 Żółta kartka dla Szczudlińskiego, znowu po wybiciu naszego bramkarza. Mielcarz zagrał długą piłkę do Płanety, a Wiktor wywalczył rzut wolny przed polem karnym.

83. – Kolejna próba gospodarzy z dystansu, tym razem nad bramką, ale po nodze i mają rzut rożny.

81. – Akcja Pogoni, wyłożenie na przedpole, skąd Sarmiento trafia w naszą poprzeczkę! Piłka opuszcza boisko.

80. – 🔃 W kolei w Pogoni Imiołek zastąpił Wyszkowskiego.

80. – 🔃 Ostatnia zmiana w Warcie. Jakub Piela zastąpił Piotra Mielczarka.

79. – Kontra Pogoni po tym stałym fragmencie i strzał z ostrego kąta obok naszego dalszego słupka.

78. – Groźne uderzenie samobójcze broni nad poprzeczkę Małecki. Jeszcze mamy rzut rożny.

73. – Groźnie w przewadze szła teraz Pogoń, lecz pogubiła się w ostatniej fazie.

72. – Ambitny rajd prawą stroną Lewandowskiego zbliżył nas do bramki, lecz ostatecznie nie przyniósł nawet rożnego.

70. – 🔃 Podwójna zmiana w Pogoni. Weszli Sacharuk i Diaz, zeszli Kołaczyk i Jaroń.

69. – Dwa rzuty rożne Warty, lecz nie udało nam się zakończyć ich strzałem.

66. – Mielczarek wrzucił na długi słupek do Filipiaka, który zamknął wrzutkę główką, ale żaden z napastników do niej nie doskoczył, za to bramkarz – owszem.

65. – Tracimy piłkę na własnej połowie, sędzia stosuje przywilej korzyści i zawodnik Pogoni próbował przelobować Mielcarza z pierwszej piłki, lecz niecelnie.

64. – Chojecki płasko z dystansu po wyłożeniu Pawłowskiego, lecz obok bramki. Wcześniej piłkę na skrzydle wywalczył Płaneta.

63. – Gramy. Dodajmy, że Kamil opuścił boisko o własnych siłach.

62. – 🔃 Niestety, wymuszona zmiana bramkarza w Warcie. Maciej Mielcarz zmienia Kamila Miazka.

61. – 🔃 Zmiana w Pogoni. Wszedł Michał Wrzesiński za Michała Strzałkowskiego.

60. – Przerwa w grze. Opatrywany jest Kamil Miazek, który usiadł na murawie i poprosił o pomoc.

59. – Chojecki uruchomił podaniem Płanetę, który szukał Kręcichwosta, niestety jego piłka trafiła najpierw w nogę obrońcy.

57. – ❌ Pawłowski zagrał prostopadle do Kręcichwosta, który pokonał bramkarza, lecz sędzia na długo przed strzałem odgwizdał spalonego.

54. – 🔃 Trzecia zmiana Warty. Chojecki zastąpił Kępczyńskiego.

52. – ❌ Nie ma gola! Damian Jaroń uderza płasko, ale Kamil Miazek nie dał się oszukać i obronił! Oby to był punkt zwrotny.

51. – 🟨 Bednarek ukarany żółtą kartką za tę interwencję.

51. – ‼ Rzut karny dla Pogoni. Rywale wyszli 2 na 1 i Bednarek sfaulował prowadzącego piłkę zawodnika.

48. – ⚽ Gol dla Pogoni. Niestety… piłka wraca pod naszą bramkę, po czym silny sytuacyjny strzał Kacpra Łosia grzęźnie w naszej siatce.

47. – Kolejna akcja Pogoni, zagranie z lewej strony na środek przecina wślizgiem Stolarczyk, o włos od samobójczego trafienia. Ostatecznie piłka nad poprzeczką.

46. – Nerwowy początek połowy, tracimy piłkę, Pogoń atakuje, wykłada przed pole karne i strzela – Miazek przenosi futbolówkę nad poprzeczką! Po chwili róg i niecelnie uderzenie głową gospodarzy.

45. – 🔃 W Warcie podwójna zmiana. Za Adamiaka jest Bednarek, a za Sionkowskiego wszedł Kręcichwost.

45. – ⏱ Początek drugiej połowy.

Do przerwy przegrywamy 0:2 po dwóch trafieniach Sarmiento. Szkoda, bo przebieg spotkania nie jest tak jednostronny i Warta spokojnie mogła co najmniej raz ukłuć Pogoń. Liczymy, że karta się odwróci po przerwie. Trzymajcie za nas kciuki do końca!

45. – ⏱ Koniec pierwszej połowy.

45. – Lewandowski wypuścił lewą stroną Mielczarka, ten ograł rywala i podał wzdłuż bramki, lecz Sionkowski nie doszedł do podania. Sędzia kończy połowę.

44. – Kępczyński wrzucił miękko do Płanety, ten uderzył zaskakująco z powietrza nad bramkarzem, ale też pół metra nad bramką!

43. – Pawłowski zablokowany zza pola karnego. Poszła kontra i zagranie do lewej strony, skąd strzał broni Miazek.

42. – Znowu zamieszanie w naszej szesnastce i próba przewrotki gospodarzy – ale tylko próba.

40. – Kopia sytuacji z pierwszego gola, lecz tym razem strzał Sarmiento nie zmieścił się w bramce! Uff.

35. – Teraz Lewandowski przedarł się w kierunku bramki i stanął do pojedynku z Małeckim, który obronił mocne wykończenie w krótki słupek! Szkoda.

34. – Lewandowski wrzucał w kierunku Sionkowskiego, lecz ubiegł ich bramkarz.

33. – ⚽ Gol dla Pogoni. Sarmiento zabrał się z piłką i wyszedł sam na sam, pokonując naszego bramkarza płaskim strzałem.

30. – Warta w ofensywie po starcie bramki, lecz ciągle brakuje nam dokładności w ostatnich fazach akcji.

28. – ⚽ Gol dla Pogoni. Niestety, podanie z prawej strony dotarło do Sarmiento, który przecisnął strzał do naszej siatki.

26. – Rożny dla Biało-Zielonych, wrzucał Filipiak, główkował z boku Adamiak, lecz do koszyczka bramkarza.

25. – Lewandowski nad murem, lecz w środek i bramkarz piąstkuje.

24. – 🟨 Żółta kartka dla Szczudlińskiego. Mieliśmy dalekie wybicie Miazka, Płaneta walczył z dwójką o spadającą piłkę i wywalczył rzut wolny bardzo blisko pola karnego!

19. – Ajj, kontra Warty, Sionkowski zagrał do Mielczarka, ten przełożył na drugą nogę, lecz próba strzału zablokowana.

18. – Piłka wybita przed bramkę, skąd nieprzyjemnie uderzył Sarmiento, ale broni Miazek!

17. – Pogubiliśmy się teraz dwukrotnie przy przecinaniu akcji rywala i Pogoń wywalczyła rzut rożny.

16. – Szybka wymiana Warty i podanie na lewe skrzydło do Mielczarka, który rozpędzony wpadł w pole karne i lewą nogą uderzył! Płaski strzał broni jednak golkiper.

15. – Zgranie klatką i strzał półwolejem Pogoni obok słupka, lecz podający był na spalonym.

13. – Żwawy mecz w obie strony. Teraz ładnie kontrowali Lewandowski z Sionkowskim, lecz zabrakło ostatniego podania do Płanety – rywal zablokował Kacpra.

12. – Teraz wrzucał spod linii Sarmiento, lecz prosto w ręce Miazka.

12. – Akcja Pogoni, dośrodkowanie z prawej strony i Michał Strzałkowski strzelał przewrotką, lecz obok naszej bramki!

9. – Pierwszy strzał Warty. Lewandowski wyłożył piłkę Głowackiemu, lecz ten uderzył zdecydowanie za wysoko.

8. – Szybki atak Pogoni po przerzucie, lecz czujny Stolarczyk wyblokował rywala i został sfaulowany pod swoją bramką.

5. – Długa pogawędka Stolarczyka z sędzią po starciu w środku pola.

2. – Groźne dośrodkowanie Pogoni w nasze pole karne, gdzie rywal upadł mijając Adamiaka, lecz sędzia nie odgwizdał faulu.

1. – ⏱ Początek meczu.

15:19 – Wychodzą! Pogoń na czerwono-biało-czarno, Warta na zielono.

15:11 – Zawodnicy opuścili murawę. Teraz pozostało czekanie.

15:10 – 💻 Przypominamy, że właśnie powinna się zaczynać transmisja meczu Pogoń-Warta na żywo kanału uSPORTS na YouTube. Znajdziecie ją w tym miejscu.

15:09 – No i doczekaliśmy się, „Thunderstuck” w pełnym wydaniu! 🤍💚

15:05 – Trzeba przyznać, że w Grodzisku mają szerokie horyzonty muzyczne. Było AC/DC, było „Bez nienawiści” z Piłkarskich Hitów 1998, a teraz Kalwi i Remi robią „Explosion”.

14:56 – Sędziują dziś: arbiter główny Bartłomiej Zywert oraz jego asystenci Miron Krakowski i Dariusz Przerwa. To trójka z Wielkopolski.

14:54 – Spiker na kilka sekund odpalił „Thunderstruck” AC/DC i mogliśmy poczuć się jak u siebie.

14:53 – Oba zespoły są od jakiegoś czasu w trakcie rozgrzewki.

14:52 – 🟢 Skład Warty: 12. Kamil Miazek, 3. Krystian Adamiak, 7. Michał Lewandowski, 10. Wiktor Płaneta (k), 16. Krystian Stolarczyk, 17. Piotr Mielczarek, 23. Adrian Filipiak, 25. Cezary Kępczyński, 45. Jakub Pawłowski, 69. Damian Głowacki, 72. Kacper Sionkowski

Rezerwowi: 1. Maciej Mielcarz, 2. Antoni Bednarek, 4. Jakub Król, 11. Wojciech Pawlak, 18. Łukasz Chojecki, 26. Jakub Piela, 87. Bartłomiej Kręcichwost

14:28 – 🔴 Skład Pogoni: 12. Mateusz Małecki, 2. Kuba Wyszkowski, 4. Adrian Karasek, 6. Jakub Kołaczek, 9. Franco Campo Sarmiento, 10. Damian Jaroń (k), 13. Kacper Szczudliński, 17. Michał Strzałkowski, 20. Dawid Keller, 21. Kacper Łoś, 27. Bartosz Widejko

Rezerwowi: 1. Dmytro Sydorenko, 5. Matheus Diaz Ceschin, 11. Michał Sacharuk, 14. Michał Wrzesiński, 16. Jakub Budnicki, 19. Kacper Imiołek, 23. Szczepan Łoś

14:18 – 💻 Przypominamy, że mecz Pogoń-Warta będzie transmitowany na żywo przez kanał uSPORTS na YouTube! Transmisję znajdziecie w tym miejscu. Z naszej strony jednak, na wszelki wypadek, przeprowadzimy też tradycyjną relację tekstową.

14:17 – Pogoń świętuje 100-lecie istnienia klubu, a Grodzisk Mazowiecki obchodzi 500-lecie nadania praw miejskich. Właśnie stąd niecodzienna godzina rozpoczęcia meczu – 15:22, nawiązująca do 1522 roku.

14:15 – Witamy z Grodziska Mazowieckiego, gdzie już o 15:22 rozpocznie się spotkanie pomiędzy tutejszą Pogonią, a Wartą Sieradz! W pierwszej kolejce gospodarze zremisowali na wyjeździe z Legią II (1:1), a Biało-Zieloni pokonali u siebie Jagielonię II (3:1).