Po Błaszkach czołówka płaska

W meczu 23. kolejki sieradzkiej klasy okręgowej Warta II Sieradz zremisowała na wyjeździe 3:3 z Piastem Błaszki. Dla Biało-Zielonych strzelali Wiktor Walczak, Jakub Janiszewski i Kamil Pluta.

Starcie szóstej drużyny tabeli z liderem początkowo nie należało do wielkich widowisk. Zapewne z racji obaw przed nierównościami boiska, przez pierwsze pół godziny piłka regularnie fruwała zawodnikom nad głowami. Mimo to kibice obejrzeli w tym okresie dwie bramki. W 13. minucie piłkę z Płóciennikiem na prawym skrzydle wymienił Chachuła, po czym dograł w pole karne. Tam podanie przecinał rywal, ale za słabo i futbolówka trafiła przed pole karne, skąd dobrze ustawiony Wiktor Walczak uderzył płasko przy słupku. Warta objęła prowadzenie.

Radość naszej drużyny potrwała dziesięć minut. 23. minuta przyniosła rzut rożny dla gospodarzy – dośrodkowanie przedostało się pod nogi Kamila Majchrowskiego, który oddał w zamieszaniu strzał z wykroku, zdobywając bramkę.

Ostatni kwadrans pierwszej połowy nieco ożywił grę. Po akcjach Warty raz niecelnie uderzał Zawadzki, a dwukrotnie Walczak. Nie były to jednak klarowne sytuacje. Taką miał Piast, bo Adrian Sroczyński wyszedł sam na sam z bramkarzem, lecz uderzył tuż obok słupka. Cztery minuty później Piast już nie zmarnował okazji. Przed bramkę po zagraniu z prawej strony zabrał się Michał Kuśmirek i płaskim wykończeniem strzelił na 2:1. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Na początku drugiej obie ekipy miały swoje szanse. Piast uderzał tuż obok naszej bramki po rożnym, a Warta następnie zaatakowała i wychodzącemu sam na sam Kamilowi Plucie piłkę w ostatniej chwili na róg wybił obrońca. Na kolejne emocje czekaliśmy kwadrans. Szansę 1 na 1 dla Piasta miał Emilian Sulgan, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i strzelił w boczną siatkę.

W 69. minucie gola strzelił zawodnik z tym samym numerem. Jakub Janiszewski uderzył z pierwszej piłki tuż przy słupku na 2:2, wykorzystując wyłożenie Pluty z prawej strony. Niestety radość Warty trwała dosłownie chwilę. W kolejnej akcji kapitalnym strzałem z dystansu pod poprzeczkę popisał się Michał Kuśmirek i gospodarze znów wyszli na prowadzenie.

Zespół z Błaszek mógł rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Kolejnej akcji sam na sam nie wykończył jednak Sroczyński – tym razem czubkiem buta jego strzał obronił Błażej Piechówka. I to się na gospodarzach zemściło. W odpowiedzi Biało-Zieloni wywalczyli rzut karny – Kamil Pluta dogrywał z prawej strony przed bramkę, a wbiegający Janiszewski został zahaczony przez bramkarza. Jedenastkę w 88. minucie płaskim strzałem przy słupku wykorzystał ten pierwszy.

W doliczonym czasie gry drużyny atakowały już oko za oko, ale bliżej goli był Piast. Najpierw Piechówka obronił strzał z dystansu Sulgana i poprawkę, a w samej końcówce przyjął na ciało jeszcze dwa uderzenia rywali. Gospodarze po końcowym gwizdku mieli prawo odczuwać niedosyt, choć Warta również.

Biało-Zielonym został punkt przewagi nad wiceliderem tabeli, którym jest Warta Działoszyn. Tymczasem teraz przed Wartą II kolejny wymagający rywal. W sobotę 13 maja o 16:00 w Sieradzu drużyna Łukasza Mitka zagra u siebie ze Złoczewią, czyli ligową drużyną numer trzy.

Piast Błaszki – Warta II Sieradz 3:3 (2:1 do przerwy)