Na drugą nogę z Bełchatowem

Przed Wartą Sieradz zimowy sparing numer dwa. Tym razem Biało-Zieloni zagrają u siebie na sztucznej płycie z GKS-em Bełchatów. Mecz już w sobotę o 11:00.

GKS Bełchatów to drużyna, której nikomu w Polsce nie trzeba przedstawiać. „Brunatni” w sezonie 06/07 byli wicemistrzami Polski. Obecnie jednak klub jest w fazie odbudowy, startując od poziomu Betcris IV ligi łódzkiej. Tam na półmetku rozgrywek zajmuje drugie miejsce – bełchatowianie tracą cztery punkty do Widzewa II Łódź. Trenerem GKS-u jest były szkoleniowiec sieradzkiej Warty, Bogdan Jóźwiak. Barwy GKS-u reprezentuje też obecnie Mikołaj Bociek, który w zeszłym sezonie wywalczył z Wartą awans do 3. Ligi.

Z kolei klub z Bełchatowa nie może być obcy naszej drużynie. W przeszłości trenował i grał tam trener Marcin Węglewski, a związani z klubem byli też Kamil Miazek, Seweryn Michalski, Krystian Stolarczyk, Michał Lewandowski, Piotr Mielczarek i Kacper Sionkowski. W sobotę sentymentów jednak nie będzie.

Nasza ostatnia konfrontacja miała miejsce rok temu w Bełchatowie. My wspominamy tamten mecz z przyjemnością, a rywale niekoniecznie, bo Biało-Zieloni wygrali aż 5:0! Gole strzelali Damian Głowacki, Mikołaj Bociek, Adrian Filipiak i dwa Grzegorz Brochocki. Jak będzie tym razem? Zapraszamy na boisko numer 2 sieradzkiego MOSiR-u. Na naszej stronie przeprowadzimy też relację tekstową.

🟢 Warta Sieradz – GKS Bełchatów ⚫
🏆 Mecz towarzyski
🗓 21 stycznia 2023 (sobota)
🕚 11:00
📌 MOSiR Sieradz, ul. Sportowa 1 (sztuczna murawa)
✍ Relacja tekstowa na wartasieradz.com