Pucharowy sierpowy

W meczu 1/4 finału Pucharu Polski (etap łódzki) Warta Sieradz przegrała u siebie z 0:6 z Unią Skierniewice i odpadła z rozgrywek.

Środowy pojedynek był okazją do dwóch debiutów w pierwszym zespole. Zanotowali je Dominik Grzywnowicz i Natanael Kolebacz, wchodząc na boisko w drugiej połowie spotkania.

Mecz z Unią od początku nie toczył się po myśli Biało-Zielonych. Już w trzeciej minucie Mykyta Wasin trafił do siatki Warty, zamykając z główki dośrodkowanie z lewego skrzydła. Cztery minuty później było 0:2. Dogranie z tej samej strony przyjął w polu karnym Kamil Sabiłło, obrócił się z piłką i pokonał Mateusza Ludwikowskiego.

Sieradzanie szukali odpowiedzi, lecz bezskutecznie. Trudnym strzałem z powietrza w 19. minucie popisał się Jakub Janiszewski, lecz golkiper Unii obronił jego próbę.

W 35. minucie Sabiłło trafił na 0:3, tym razem trącając przed bramką wstrzelenie piłki z prawej strony pola karnego. Natomiast trzy minuty przed przerwą napastnik Unii skompletował hat-trick, pokonując bramkarza mierzonym strzałem głową.

W drugiej połowie Warcie również brakowało skuteczności. Gdy mijała godzina gry, z rzutu wolnego dośrodkował Jakub Piela, a w zamieszaniu po piąstkowaniu bramkarza dwa strzały oddał Janiszewski. Pierwszy został zablokowany, drugi obronił golkiper. Trzy minuty później z dystansu uderzał Filip Zawadzki, jednak nieznacznie obok bliższego słupka.

W końcówce goście wyprowadzili jeszcze dwa ciosy. W 81. minucie zza pola karnego strzelił Damian Makuch, a piłka odbita rykoszetem pozbawiła Ludwikowskiego szans na interwencję. Pięć minut później wynik spotkania ustalił Mykyta Wasin, uderzając wolejem po dośrodkowaniu z prawej strony.

Na tym zakończyła się przygoda Warty Sieradz z Pucharem Polski w sezonie 23/24. Teraz skupiamy się na trzecioligowych zmaganiach. Ważna potyczka już w sobotę 20 kwietnia o 17:00 w Sieradzu. Biało-Zieloni podejmą siedemnastą w tabeli Legionovię Legionowo.

Warta Sieradz – Unia Skierniewice 0:6 (0:4 do przerwy)