Bezstratni Brunatni

W drugim meczu towarzyskim trwających zimowych przygotowań Warta Sieradz uległa 0:2 GKS-owi w Bełchatowie. Gole straciliśmy siedem minut przed przerwą i siedem minut po przerwie.

Bełchatowski sparing odbył się na sztucznej murawie akademii GKS. Spotkanie nie było niestety porywającym widowiskiem. Nie obejrzeliśmy zbyt wielu pięknych akcji ani wbijających w fotel strzałów. Gospodarze byli zwyczajnie nieco konkretniejsi i skuteczniejsi, co przełożyło się na końcowy wynik.

Pierwsze szanse na trafienie mieli zawodnicy GKS-u. W czwartej minucie rywal zamykał dośrodkowanie mocnym półwolejem, ale przymierzył metr nad naszą poprzeczką. Z kolei po upływie kwadransa Kamil Miazek obronił strzał z dystansu, który nastąpił po naszym wybiciu piłki wrzuconej z rzutu rożnego. Uprzedził też rywala w wyścigu do dobitki.

Biało-Zieloni od czasu do czasu zbliżali się do bramki gospodarzy, lecz długo brakowało im kropki nad „i” w postaci strzału. Ta pojawiła się w 29. minucie, gdy aktywny na lewym skrzydle Piotr Mielczarek wyłożył na skraj szesnastki do Jakuba Pieli. Mocny strzał naszego pomocnika przeszedł jednak nad poprzeczką. Groźnie było też trzy minuty później, lecz tym razem podanie Mielczarka do środka minęło wbiegającego Bartłomieja Kręcichwosta.

W 38. minucie gospodarze przeprowadzili dwie akcje. W pierwszej jeszcze skutecznie interweniował Miazek. Za chwilę GKS zaatakował jednak po raz kolejny i znalazł się z piłką w naszym polu karnym. Bramkarza Warty płaskim strzałem pokonał Bartłomiej Bartosiak.

Najlepszą okazję w meczu nasz zespół miał jeszcze przed przerwą. Piłkę rywalowi na jego połowie odebrał Szymon Kulesza i pognał z nią w kierunku bramki przeciwników. Następnie podjął szybką decyzję o strzale i zakręcił w kierunku dalszego słupka – niestety odchodząca piłka nieznacznie minęła go ze złej strony.

Na drugą połowę w Warcie wyszło dziewięciu zmienników, a w sumie tego dnia zagrało 22 naszych piłkarzy. Obraz meczu był jednak podobny, choć z biegiem czasu zaczęła spadać zarówno temperatura otoczenia, jak i samego spotkania.

GKS zaczął ofensywnie i wkrótce wywalczył rzut wolny na wprost naszej bramki. Mocny strzał przeszedł na szczęście obok bramki Mielcarza. Niestety w 52. minucie nie mieliśmy tyle szczęścia. Podanie na prawą stronę otrzymał Dawid Woźniakowski i po wejściu w pole karne uderzył płasko przy naszym długim słupku, podwyższając prowadzenie gospodarzy.

Dwie minuty później była szansa na kontaktowe trafienie, lecz uderzona piłka po rzucie rożnym przeszła po rykoszecie obok bramki GKS-u. Z kolei wkrótce bełchatowianie wyprowadzili kontrę 4 na 2, lecz zakończyli ją kiepskim strzałem wprost w naszego golkipera.

Potem rywale nie atakowali już tak zaciekle. Warcie w tym czasie dwa razy nie brakowało wiele do szczęścia. Po podaniach z głębi pola prawą stroną w pole karne wchodzili Płaneta i Pawlak, ale żaden nie zdołał celnie wyłożyć futbolówki do nabiegającego Sionkowskiego. Za to GKS w końcówce umieścił jeszcze piłkę w naszej siatce po ładnej i szybkiej wymianie podań, lecz przy jednym z nich zawodnik rywali był na spalonym i wynik 2:0 utrzymał się do końca spotkania.

Kolejnym rywalem sparingowym Warty będzie drugoligowy Lech II Poznań. To spotkanie rozegramy w sobotę 28 stycznia o godz. 12:00 w Popowie pod Wronkami.


GKS Bełchatów – Warta Sieradz 2:0 (1:0 do przerwy)
Mecz towarzyski
25 stycznia 2023 16:00, Akademia GKS (Bełchatów, Sportowa 3), sztuczna murawa

Bramki:
1:0 – Bartłomiej Bartosiak (38. min.)
2:0 – Dawid Woźniakowski (52. min.)

Skład Warty:
12. Kamil Miazek ⬇ 45′
3. Krystian Adamiak ⬇ 45′
5. Zawodnik testowany ⬇ 45′
7. Michał Lewandowski ⬇ 45′
14. Seweryn Michalski
17. Piotr Mielczarek ⬇ 45′
19. Maciej Kraśniewski ⬇ 74′
20. Szymon Kulesza ⬇ 45′
26. Jakub Piela ⬇ 45′
69. Damian Głowacki ⬇ 45′
87. Bartłomiej Kręcichwost ⬇ 45′

Rezerwowi:
1. Maciej Mielcarz ⬆ 45′
9. Kamil Pluta ⬆ 45′
10. Wiktor Płaneta ⬆ 45′
11. Wojciech Pawlak ⬆ 74′
16. Zawodnik testowany ⬆ 45′
18. Łukasz Chojecki ⬆ 45′
21. Filip Zawadzki ⬆ 74′
23. Adrian Filipiak ⬆ 45′
25. Cezary Kępczyński ⬆ 45′
72. Kacper Sionkowski ⬆ 45′
88. Jakub Janiszewski ⬆ 45′ ⬇ 74′

Trener:
Marcin Węglewski