Alleluja i do przodu

W 17. kolejce sieradzkiej Klasy okręgowej „Kipsta” Warta II Sieradz pokonała Sokoła Goszczanów 7:0. Hat-tricka zdobył Filip Zawadzki, a po golu Kamil Pluta, Szymon Widziak, Filip Kaczmarek i Michał Przybył.

Sokół Goszczanów to ostatnia drużyna w tabeli naszej „okręgówki”, nie licząc wycofanych z rozgrywek Tęczy Brodnia i KS Karsznice. Nasi rywale podnieśli w tym sezonie z boiska tylko 3 punkty, więc faworyt spotkania mógł być tylko jeden. Warta II Sieradz spełniła oczekiwania, trafiając trzykrotnie przed przerwą i czterokrotnie po przerwie.

Na otwierającego gola należało czekać do 24. minuty. Rzut karny wywalczył Filip Zawadzki, a wykorzystał go Kamil Pluta. Cztery minuty później grający asystent trenera odwdzięczył się dokładnym podaniem w pole karne, a Filip Zawadzki trafił na 2:0 strzałem z pierwszej piłki w długi róg. W 41. minucie na 3:0 podwyższył Szymon Widziak, z bliska wykańczając dośrodkowanie Zawadzkiego z lewego skrzydła.

Po rozpoczęciu drugiej połowy Biało-Zieloni wrzucili jeszcze wyższy bieg. 47. minuta to trafienie Filipa Kaczmarka na 4:0, po tym jak krzyżowe podanie posłał mu Pluta. Pięć minut później kolejną asystę z lewej strony zanotował Zawadzki, tym razem dogrywając tuż przed bramkę do Michała Przybyła. Za to w 56. minucie Widziak odwdzięczył się Zawadzkiemu za wcześniejszą asystę, wykładając mu z prawej strony piłkę na 6:0.

Warta dążyła do kolejnych goli, ale celowniki na chwilę się zacięły. Kolejną jedenastkę wywalczył Zawadzki, lecz tym razem Pluta trafił w słupek. Kilka sytuacji na przedpolu wyratował też Sokołowi bramkarz. Ostatecznie skapitulował on po raz ostatni w 85. minucie. Dynamicznym rajdem prawym skrzydłem popisał się Szymon Gajek, zagrał przed bramkę, a tam do siatki wcisnął ją Filip Zawadzki. Tym samym skrzydłowy Biało-Zielonych zgromadził tego dnia 3 gole i 3 asysty.

Sokół nie był co prawda zupełnie bezzębny i w trakcie meczu kilka razy potrafił przenieść grę w nasze pole karne, lecz bez bramkowego rezultatu. Dla bramkarzy Kuby Orzechowskiego i Mateusza Szafarza był to spokojny mecz, choć ten drugi musiał interweniować w ostatniej akcji spotkania, zbierając owacje od zgromadzonej publiczności. Po chwili sędzia zakończył pojedynek, który stanął na wyniku 7:0.

Teraz przed zespołem trenera Kacpra Skoniecznego wyjazd do Konopnicy. Tamtejszy MLKS podejmie Wartę II w sobotę 6 kwietnia o 16:00.

Warta II Sieradz – Sokół Goszczanów 7:0 (3:0 do przerwy)