Zwycięski początek

Od zwycięstwa 3:1 w meczu derbowym z Pogonią Zduńska Wola zainaugurowali rozgrywki 4-ligi piłkarze Warty Sieradz. Zwycięstwo w tym spotkaniu nie należało jednak do łatwych.

Pogoń przyjechała na to spotkanie w składzie mocno zmienionym w porównaniu do zeszłego sezonu. Do drużyny ze Zduńskiej Woli dołączyło sporo doświadczonych zawodników, również z przeszłością ekstraklasową. Sieradzką Wartę czekał więc ciężki pojedynek na rozpoczęcie zmagań ligowych.

Warta wyszła na to spotkanie w żółto-czarnych stronach, Pogoń zagrała w zielonych koszulkach. W początkowych minutach meczu delikatną przewagę zyskali piłkarze z Sieradza, głównie za sprawą stałych fragmentów gry. Przyniosło to efekt już w 11. minucie meczu. Sędzia podyktował rzut karny dla podopiecznych Piotra Morawskiego, a pierwszą bramkę w tym sezonie dla Warty zdobył Łukasz Mitek. Niestety po tym golu to goście przejęli inicjatywę w tym spotkaniu. Już 10 minut później było 1:1. Maciej Mielcarza pokonał jego dawny kolega z gry w Widzewie Łódź – Adrian Budka. W pierwszej części gry nie zobaczyliśmy już więcej goli. Kilka razy dobrymi interwencjami popisał się bramkarz Pogoni Artur Melon, ale również obrona Warty miała sporo pracy.

Na drugą połowę piłkarze Warty Sieradz wyszli z dwiema zmianami w składzie. Za Kamila Plutę wszedł Przemysław Nawrocki, a za Mateusza Jaworskiego na boisku pojawił się Tomasz Owczarek. Po kilku minutach dobrej gry Pogoni, to Warta zaczęła przejmować inicjatywę oraz lepiej rozgrywała piłkę w środkowej strefie boiska. W 68. minucie kibice gospodarzy wyskoczyli w końcu z radości po przepięknym, mierzonym strzale Michała Sitarza. Takie bramki chciałoby się oglądać w każdym meczu. Gol dający prowadzenie dodał również pewności siebie zawodnikom z Sieradza, którzy z każdą kolejną minutą potwierdzali swoją lepszą dyspozycję. W doliczonym czasie gry bardzo przytomnie i sprytnie w polu karnym Pogoni zachował się Przemysław Nawrocki, który ustalił wynik meczu.

Warta Sieradz – Pogoń Zduńska Wola 3:1 (1:1 do przerwy)