Wzorowy czerwiec rocznika 2011

W miniony weekend swój sezon zakończył również zespół Warta Sieradz 2011. Czerwiec był kolejnym udanym miesiącem dla młodych Biało-Zielonych, którzy zanotowali w tym czasie komplet 4 zwycięstw!

Warto odnotować, że żadna z wygranych nie była tzw. spacerkiem – Warta 2011 mierzyła się z rówieśnikami ze Zduńskiej Woli oraz Pęczniewa, którzy za każdym razem stawiali naszej drużynie twarde warunki.

Mecz z MKS-em był fantastycznym, 60-minutowym spektaklem. Biało-Zieloni po raz kolejny udowodnili, że potrafią odnaleźć się w każdym scenariuszu boiskowym – prowadzili, remisowali, przegrywali, ale konsekwentnie realizowali plan gry i nie spuszczali głowy w dół, co wynagrodził końcowy wynik 6:5. Poprzeczka tego dnia została zawieszona naprawdę wysoko – mimo iż z nieba lał się żar, mecz był bardzo szybki i intensywny, nie było momentów wolniejszej gry. Zespół ponownie zasiliła liczna kadra – w systemie 7×7 w drużynie Warty wystąpiło w sumie aż 16 zawodników i wszyscy udowodnili swoją postawą, że rozumieją motto drużyny „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

Liga Okręgowa E2 Orlik
Warta Sieradz 6:5 MKS Zduńska Wola

Trening beach soccera zaprawił rocznik 2011 przed następnymi meczami

W kolejnym tygodniu rocznik 2011 rozegrał dwa spotkania z drużyną Sazana Pęczniew (jedno zaległe), odnosząc podwójne zwycięstwo. Ponownie odważny i ryzykowny futbol w obronie przyniósł więcej strzelonych niż straconych goli. Ćwiczenie krótkiego otwarcia gry, kontroli i gry 1×1, powinno zaprocentować w przyszłości, szczególnie że piłkarze sami rozumieją pozytywy z tego płynące, a także popełniane przez siebie błędy. Po raz kolejny cieszy też fakt, że w meczach wzięło udział 15 zawodników!

Liga Okręgowa E2 Orlik
Warta Sieradz 5:2 Sazan Pęczniew
Sazan Pęczniew 7:9 Warta Sieradz

25 czerwca drużyna zagrała ostatni mecz rundy wiosennej. Pogoń Zduńska Wola narzuciła wysoki poziom – chęć faktycznej gry w piłkę po obu stronach sprawiła, że mecz był nie lada perełką, pełną pojedynków 1×1, wielu podań prostopadłych i akcji oskrzydlających. Zespół Warty złożony z 15 zawodników wierzył w siebie do końca nawet przy niekorzystnym wyniku i nawet na sekundę się nie poddał. Ta prawidłowa mentalność ponownie została nagrodzona zwycięstwem!

Liga Okręgowa E2 Orlik
Pogoń Zduńska Wola 6:8 Warta Sieradz

🟢 Skład Warty: 1. Zosia Kacprzak, 2. Dawid Andrysiak, 3. Michał Dziuba, 4. Adi Maciaszczyk, 5. Dominik Masiak, 6. Antek Materek, 7. Filip Młodak, 8. Antek Owczarek, 9. Dawid Pacholak, 10. Kuba Pluta, 11. Franek Rusiecki, 12. Szymon Witkowski, 13. Szymon Zając, 14. Oli Gruszczyński, 15. Dawid Lewiński.

Warta Sieradz 2011 w Sieradzkiej Strefie Kibica (fot. MZ – Fotografia Sportowa)

Łącznie to była bardzo udana runda dla rocznika 2011. Zespół trenera Kacpra Skoniecznego w dziesięciu spotkaniach osiągnął bilans 9-1-0. Na 129 strzelonych goli przypadły 52 stracone.

Nasz zespół grał bardzo ofensywny futbol, począwszy od otwarcia gry. Staraliśmy się to robić krótkim podaniem – wychodzi nam to co raz lepiej, a co najważniejsze, zawodnicy cierpliwie nad tym pracują. Popełnialiśmy jeszcze błędy, stąd liczba straconych bramek. Jeśli chodzi o budowanie gry, stoczyliśmy mnóstwo pojedynków 1×1, zawodnicy dostrzegają korzyści z wygranego pojedynku, a następnie podania. Szukaliśmy dużo zagrań linię wyżej, podań prostopadłych, zagrań oskrzydlających, akcji na 1-2 kontakty z wyjściem na pozycję. Wykończenie naszych akcji było bardzo zróżnicowane, czym zaskakiwaliśmy przeciwników. Potrafiliśmy zdobywać bramki po akcjach indywidualnych, po uderzeniach z dystansu, czy dograniu piłki w przewadze 2×1, czy 3×1. Bardzo cieszy, że podczas tej rundy było widać efekty naszej pracy, że zawodnicy coraz lepiej rozumieją grę. Jeśli wszystko będzie szło dalej w takim kierunku, to w przyszłości wielu z tych zawodników może zadebiutować w seniorskiej piłce.

chwalił swoich zawodników trener Kacper Skonieczny.

Teraz przed młodymi Biało-Zielonymi wakacje i zasłużony wypoczynek. Dbajcie o siebie, naładujcie baterie i wróćcie do nas równie entuzjastyczni i gotowi do dalszego piłkarskiego rozwoju!