Wielkie strzelanie ze Słowianem

Wysokim zwycięstwem zakończył się dla nas mecz Warty II Sieradz ze Słowianem Dworszowice. Biało-Zieloni pokonali przyjezdnych aż 8:1, a hat-tricka zanotował Mariusz Woźniak.

Kibice, którzy pofatygowali się w niedzielne przedpołudnie na drugą płytę sieradzkiego MOSiR-u, już po pół godziny obecności mogli być nasyceni. W pierwszej połowie wszystkie pięć bramek padło w ciągu 27 minut.

Jako pierwszy mógł trafić Słowian, lecz Robert Rygalski w pojedynku z Błażejem Piechówką trafił w słupek. Tymczasem w 9. minucie strzelanie rozpoczął Mariusz Woźniak, który po zagraniu od Patryka Chramca złamał akcję z prawego skrzydła do lewej nogi i huknął na bramkę, posyłając strzał o trajektorii zbyt trudnej do obrony dla bramkarza gości.

Chwilę po wznowieniu było już 2:0. Warta zaczęła ze strony Krystiana Adamiaka serię szybkich podań lewym skrzydłem, zakończoną zagraniem Kamila Pluty do Oskara Błocha. Nasz skrzydłowy przymierzył zza pola karnego i precyzyjnym uderzeniem przy słupku podwyższył prowadzenie.

Biało-Zieloni ewidentnie dążyli do wypunktowania zamroczonych gości i tak też czynili. Niedługo po upływie kwadransa do bramki w akcji sam na sam trafił Jakub Janiszewski, wykorzystując prostopadłe zagranie od Filipa Rozmarynowskiego. Kolejne pięć minut później padł kolejny gol – w podobnej sytuacji drugie trafienie zanotował Mariusz Woźniak, finalizując podanie Pluty poprzez przeciśnięcie piłki pod golkiperem.

Honorowe trafienie Słowian zaliczył w 27. minucie. Atak lewą stroną przeprowadził Patryk Taranek, kończąc ją strzałem, który odbił Błażej Piechówka. Do piłki dopadł jednak przed bramką Robert Rygalski i umieścił ją w naszej siatce. Potem istniała już tylko Warta. Przed przerwą dwukrotnie próbował podwyższyć jeszcze Woźniak, ale jego uderzeniom brakowało centymetrów. Podobnie jak w doliczonym czasie Bartłomiejowi Lisowskiemu, który wrzutkę Pluty zakończył główką minimalnie nad poprzeczką.

Po zmianie stron wróciliśmy do strzelania. Tuż po wznowieniu ruszyliśmy na połowę przeciwnika, Pluta wypuścił na bramkę Jakuba Janiszewskiego, a ten wykończył akcję skutecznym płaskim uderzeniem.

Apetyty rosły – tuż przed upływem godziny do siatki z ostrego kąta trafił Pluta, lecz sędzia chwilę wcześniej odgwizdał nasz faul w ataku. Po chwili strzał Janiszewskiego w dogodnej sytuacji bramkarz sparował na rzut rożny. Zamieszanie po stałym fragmencie przyniosło nam jednak szóste trafienie – piłkę zgraliśmy do boku pola karnego, skąd wolejem zagrał Bartłomiej Lisowski, a piłka spadła przed bramkę do Patryka Chramca, który technicznym strzałem zapisał się w protokole.

Ostatnie dwie bramki dla Biało-Zielonych wypracował wprowadzony po godzinie gry Paweł Chlebicz. Najpierw w 68. minucie posłał otwierające zagranie do Mariusza Woźniaka, dzięki czemu nasz skrzydłowy zdążył skompletować hat-tricka tuż przed zejściem z boiska. W końcówce zaś strzał samego Chlebicza do siatki dobił przytomnym wślizgiem Kamil Pluta, ustalając wynik spotkania.

Warta jest wiceliderem sieradzkiej klasy okręgowej i do prowadzącego WKS 1957 Wieluń traci trzy punkty. Kolejny mecz czeka drużynę trenera Markiewicza w sobotę, na trudnym terenie w Konopnicy.

Warta II Sieradz – Słowian Dworszowice 8:1 (4:1 do przerwy)

1:0 – Mariusz Woźniak (9. min.)
2:0 – Oskar Błoch (11. min.)
3:0 – Jakub Janiszewski (17. min.)
4:0 – Mariusz Woźniak (22. min.)
4:1 – Robert Rygalski (27. min.)
5:1 – Jakub Janiszewski (46. min.)
6:1 – Patryk Chramiec (60. min.)