Weekend zwycięstw

Zarówno pierwszy zespół Warty Sieradz jak i druga drużyna wygrały w ten weekend swoje ligowe mecze. Podopieczni Piotra Morawskiego pokonali na wyjeździe aż 8:0 Adrespolię Wiśniowa Góra, zaś rezerwy prowadzone przez Łukasza Markiewicza wygrały również na wyjeździe 2:1 TS Janiszewice.

Pierwszy zespół prowadził po pierwszej połowie 2:0. Worek z bramkami otworzył Łukasz Mitek, który w 12. minucie wykorzystał rzut karny. Kolejnego gola w pierwszej części spotkania strzelił Mariusz Woźniak. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy było już 3:0, a wynik podwyższył wprowadzony chwilę wcześniej Jakub Szulc. Kolejnego gola dla biało-zielonych dołożył Łukasz Świtała. Warta dobiła rywala w ostatnich dziesięciu minutach meczu. Gole kolejno strzelali Kacper Mikielski, Łukasz Chojecki, Jakub Szulc i Adam Patora.

Druga drużyna Warty Sieradz również grała na wyjeździe. Rywalem biało-zielonych była drużyna TS Janiszewice. Zespół ten źle rozpoczął nowy sezon, jednak letnie wzmocnienia wskazywały na to, że nie należało lekceważyć rywala. Sieradzanie po pierwszej połowie prowadzili 1:0. Gola, po błędzie bramkarza, strzelił Kacper Nowacki. Gospodarze wyrównali po godzinie gry. Odpowiedź Warty była jednak bardzo szybka. W 70. minucie meczu bramkę, która dała trzy punkty, strzelił Marcel Kowalski.