Remis w Strykowie

W meczu 12. kolejki rozgrywek o Mistrzostwo IV ligi łódzkiej Warta Sieradz zremisowała bezbramkowo na wyjeździe ze Zjednoczonymi Stryków.

Piłkarze Warty Sieradz jechali do Strykowa jako lider tabeli, bez przegranego meczu z dorobkiem 29 punktów. Gospodarze sobotniego pojedynku wygrali do tej pory 4 spotkania, tyle samo meczów zremisowali, a 3 razy przegrali.

Zjednoczeni od samego początku meczu nastawili się na defensywę i praktycznie całym zespołem bronili się na własnej połowie. Ataki biało-zielonych były jednak wolne i niedokładne. W dobrej grze nie pomagał również kiepski stan boiska oraz bardzo silnie wiejący wiatr. Podopiecznym Piotra Morawskiego bardzo trudno było przedostać się pod bramkę gospodarzy. W pierwszej części gry można wyróżnić strzały z daleka Grzegorza Brochockiego oraz Łukasza Chojeckiego. W pierwszej sytuacji piłka minęła jednak słupek i wyleciała na aut bramkowy, w drugiej zaś futbolówkę pewnie złapał bramkarz gospodarzy.

Niestety w drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Warta grała zbyt wolno i zbyt niedokładnie. Gospodarze ze Strykowa dalej bronili się całym zespołem od czasu do czasu próbując kontratakować. Jednak również te próby najczęściej kończyły się niedokładnymi zagraniami. Oba zespoły nie zdołały strzelić gola przez 90. minut i podzieliły się punktami po bezbarwnym meczu.


Zjednoczeni Stryków – Warta Sieradz 0:0

Wyjściowy skład Warty Sieradz:
22. Mateusz Wlazłowski
23. Adrian Filipiak
7. Łukasz Mitek
77. Mikołaj Zwoliński
3. Damian Pawlak
21. Jakub Szulc
18. Łukasz Chojecki
15. Mariusz Zasada
70. Grzegorz Brochocki
10. Adam Patora
13. Przemysław Nawrocki