Pierwsze sparingowe zwycięstwo

W środę Warta Sieradz rozegrała kolejny tego lata sparing. Rywalem biało-zielonych był 3-ligowy Górnik Konin. Piłkarze z Sieradza wygrali mecz 3:0.

Warta Sieradz w tym roku grała już sparing z Górnikiem Konin w przerwie zimowej. W tamtym meczu padł bezbramkowy remis. Tym razem podopieczni Piotra Morawskiego strzelili trzy bramki i zachowali czyste konto.

Środowy mecz rozegrany został w Koninie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 po golu Łukasza Mitka, który precyzyjnym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy.

Dwa trafienia w drugiej połowie dołożył kolejny wychowanek Warty Sieradz – Kamil Pluta. Pierwszy gol padł po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, zaś drugą bramkę Kamil strzelił po indywidualnej akcji.

Górnik Konin – Warta Sieradz 0:3 (0:1 do przerwy)

0:1 – Łukasz Mitek
0:2 – Kamil Pluta
0:3 – Kamil Pluta