Łatwa wygrana w trudnych warunkach

Warta Sieradz pewnie pokonała Ceramikę Opoczno 5:0 w ramach 23. kolejki IV ligi łódzkiej. Na listę strzelców wpisali się Filip Morkowski, Adam Patora, Łukasz Chojecki, Łukasz Świtała i Bartłomiej Sobczak.

Biało-zieloni przystępowali do meczu w roli faworytów, bo goście z Opoczna od początku sezonu bronią się przed spadkiem. Pierwsze minuty nie wskazywały jednak na to, by Ceramika przyjechała wyłącznie murować bramkę. Rywale regularnie próbowali zbliżyć się do pola karnego Mateusza Wlazłowskiego. Szybko dostali jednak pierwsze ostrzeżenie na tyłach, gdy Łukasz Świtała po akcji z lewego skrzydła w dogodnej sytuacji strzelił prosto w bramkarza.

Po kwadransie gry Warta cieszyła się z prowadzenia. Dośrodkowanie Łukasza Chojeckiego z rzutu wolnego na bramkę zamienił aktywny w pierwszej połowie Filip Morkowski. Kilka minut później mogło być już 2:0, bo po prostopadłym podaniu Artura Nowaka sam na sam znalazł się Adam Patora. Napastnik Warty w nie swoim stylu strzelił jednak obok bramki.

Najlepszą szansę na wyrównanie goście mieli w 32. minucie, gdy po akcji skrzydłem Mateusza Matysiaka w krótki róg strzelał Natan Meto. Na posterunku był jednak dobrze dysponowany tego dnia Wlazłowski. Ostatecznie Warta schodziła na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem, za co ponownie odpowiadał stały fragment Chojeckiego. Jego dośrodkowanie z rzutu rożnego w 45. minucie na gola zamienił Patora.

W drugiej połowie gwałtownie zmieniły się warunki pogodowe. Mocny, zimny wiatr i opady śniegu z deszczem nie przeszkodziły jednak Biało-Zielonym w zdobywaniu kolejnych bramek. W odstępie kilku minut dwie akcje prawym skrzydłem zamienili na gole Łukaszowie – Chojecki i Świtała. Wynik strzałem ze skraju pola karnego ustalił na 10 minut przed końcem wprowadzony z ławki rezerwowych Bartłomiej Sobczak.

Zwycięstwo oznacza, że w przyszłą sobotę 10 kwietnia Wartę czeka w Łodzi mecz o pozycję lidera IV ligi łódzkiej. Sieradzanie zmierzą się na wyjeździe z ŁKS II Łódź, do którego tracą w tabeli 2 punkty.


Warta Sieradz – Ceramika Opoczno 5:0 (2:0 do przerwy)

Bramki:
1:0 – Filip Morkowski (18. min.)
2:0 – Adam Patora (45. min.)
3:0 – Łukasz Chojecki (59. min.)
4:0 – Łukasz Świtała (65. min.)
5:0 – Bartłomiej Sobczak (81. min.)

Skład Warty:
22. Mateusz Wlazłowski
4. Filip Morkowski
10. Adam Patora
14. Mariusz Woźniak
17. Artur Nowak
18. Łukasz Chojecki
23. Adrian Filipak
25. Marcin Mikielski
69. Damian Głowacki
87. Przemysław Sosnowski
88. Łukasz Świtała

Rezerwowi:
1. Maciej Mielcarz
19. Wojciech Adamski
20. Wiktor Płaneta
26. Filip Rozmarynowski
45. Bartosz Mizerski 
72. Bartłomiej Sobczak