Nie zaspali gruszek w popiele

W drugim letnim meczu sparingowym Warta II Sieradz pokonała u siebie GKS Gruszczyce 9:0. Gole strzelali: Michał Przybył, Kamil Pluta, Mikołaj Makota, Jakub Krakowski, Bartosz Pilc i zawodnicy testowani.

Był to dzień kolejnego debiutu w meczu zespołów seniorskich – swój pierwszy występ dla Warty II Sieradz zanotował Bartosz Sołtysiak z rocznika 2008.

Mecz na pierwszej płycie stadionu MOSiR Sieradz z A-klasową drużyną był jednostronnym widowiskiem. Goście wytrzymali napór Biało-Zielonych do 24. minuty – wówczas efektownym golem z dystansu popisał się Michał Przybył. Siedem minut później dalekie wybicie Mikołaja Zająca wykorzystał Kamil Pluta, wychodząc sam na sam i podwyższając wynik na 2:0, który utrzymał się do przerwy.

W pierwszej minucie drugiej połowy gola dla Warty strzelił Mikołaj Makota po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wkrótce rywale opadli z sił, a worek z bramkami rozwiązał się całkowicie. Dwa gole strzelili testowani zawodnicy Warty, wzajemnie sobie asystując po oskrzydlających akcjach. Na 6:0 podwyższył Jakub Krakowski, dobijając z bliska głową strzał Wojciecha Grudnia. Było to dla niego pierwsze seniorskie trafienie. Następnie kolejne dwie bramki zdobyli testowani – przy drugiej z nich asystował wspomniany Krakowski. Wynik tuż przed końcowym gwizdkiem na 9:0 ustalił Bartosz Pilc silnym strzałem z dystansu.

O terminach kolejnych meczów sparingowych zespołu prowadzonego przez Kacpra Skoniecznego i Kamila Plutę poinformujemy niebawem. Sezon 2024/25 Klasy Okręgowej (grupa 3) Biało-Zieloni zainaugurują w weekend 17-18 sierpnia domowym meczem z Czarnymi Rząśnia.

Warta Sieradz – GKS Gruszczyce 9:0 (2:0 do przerwy)