Głową w punkt

W meczu 6. kolejki Betclic 3. Ligi (grupa 1) Warta Sieradz zremisowała u siebie 1:1 z Wisłą II Płock. Gola dla Biało-Zielonych strzelił Artur Sójka.

Spotkanie rozpoczęło się źle dla Warty. Już w 8. minucie dośrodkowanie z prawego skrzydła zamknął strzałem głową Dawid Krzyżański i zrobiło się 0:1. Co gorsza, w ciągu kolejnych czterech minut nasz zespół obejrzał dwie żółte kartki.

Warta na szczęście nie dopuściła do powtórki meczu z Pelikanem i zaczęła przejmować inicjatywę na boisku. W 15. minucie w bramkarza strzelił Bartłomiej Kręcichwost z prawej strony pola karnego. Chwilę później on sam dogrywał w szesnastkę do Mateusza Popczyka, którego przed strzałem powstrzymali obrońcy. Wynikł z tego rzut rożny, po którym zablokowany strzał wolejem oddał Michał Karlikowski.

W 24. minucie powinno być 1:1. Po wrzutce z rożnego i zgraniu głową przez Maksymiliana Gandziarowskiego, Artur Sójka strzelał dwukrotnie z trzech metrów na bramkę Wisły. Dwukrotnie trafił jednak bramkarza, po czym piłka odbiła się od poprzeczki i została wybita przez gości.

Do końca pierwszej połowy utrzymywała się lekka przewaga Warty, ale konkretniejszych sytuacji żadna ze stron już w niej nie stworzyła.

W drugiej części meczu obraz gry długo nie ulegał zmianie. W 55. minucie obok słupka nieczysto uderzył Mateusz Popczyk, a w kolejnej akcji groźnie dośrodkowywała Wisła z ostrego kąta. Wynik meczu ustaliła 66. minuta. Damian Ślesicki wrzucił z autu do niepokrytego Macieja Knapa, a ten dośrodkował w pole karne. Piękną główką popisał się Artur Sójka, zdobywając swoją trzecią bramkę w sezonie.

Warta próbowała pójść za ciosem, szarpnąć akcjami wprowadzonych na boisko Oyedele czy Maćczaka, ale brakowało konkretnych strzałów. Końcówka spotkania należała natomiast do Wisły Płock, która przejęła inicjatywę i od 82. minuty do końcowego gwizdka właściwie non stop atakowała bramkę sieradzan. Dobrze spisywała się jednak cała nasza linia defensywy i Miłosz Zdeb nie musiał interweniować przy czymkolwiek groźnym.

Biało-Zieloni stworzyli sobie ostatnią okazję w 92. minucie, jednak sprytna próba strzału Abdula Oyedele po wrzutce Szymona Pietrzaka przeszła obok bramki. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Teraz przed zespołem Krzysztofa Orzeszka wyjazd do Sulejówka. Z Victorią zmierzymy się w najbliższą sobotę, 7 września o 18:00.

Warta Sieradz – Wisła II Płock 1:1 (0:1 do przerwy)