Bajka Pila, Gajka chwila

W meczu 25. kolejki sieradzkiej Klasy okręgowej „Kipsta” Warta II Sieradz wygrała na wyjeździe 3:1 z Czarnymi Rząśnia. Dwa gole strzelił Bartosz Pilc, a jednego Szymon Gajek.

Mecz w Rząśni rozpoczął się znakomicie dla zespołu Kacpra Skoniecznego. Już w 2. minucie Fabian Mielczarek przedarł się lewą stroną, dograł przed bramkę, a Bartosz Pilc z bliska przecisnął piłkę pod interweniującym bramkarzem na 1:0.

W 14. minucie gospodarze mieli okazję do wyrównania. Rywal wszedł lewą stroną w nasze pole karne, lecz jego strzał zatrzymał przytomną paradą Mateusz Ludwikowski. Czarni mieli jeszcze dwie dobitki, jednak pierwszą tuż przed bramką zablokował Maciej Wojtal, a drugą Dominik Grzywnowicz.

Kolejne kluczowe dla losów meczu wydarzenie miało miejsce w 27. minucie. Piłkarz Czarnych złapał za rękę naszego zawodnika, gdy ten wychodził do podania na wolne pole. Decyzja arbitra – czerwona kartka i rzut wolny dla Biało-Zielonych. Nasz zespół do końca meczu grał w liczebnej przewadze.

Gospodarze mimo to nie poddawali się. W 34. minucie kolejny raz wykazał się Ludwikowski, tym razem broniąc stopą strzał rywala z ostrego kąta z prawej strony.

Warta natomiast zakończyła połowę tak samo, jak ją zaczęła. 45. minuta to kolejny atak Mielczarka lewą stroną i zagranie przed bramkę. Akcję ponownie zamknął Bartosz Pilc, tym razem mocnym uderzeniem z powietrza, odbitym od poprzeczki. Do przerwy było 2:0 dla Sieradzan.

Na drugą połowę nasz zespół wyszedł niestety ospały. To Czarni, mimo gry w osłabieniu, dyktowali tempo spotkania. W efekcie już w 55. minucie zdobyli kontaktowego gola. Po kontrze Adrian Koch wyszedł sam na sam i skutecznym wykończeniem w okienko dał nadzieję miejscowym.

W kolejnych fragmentach mecz nie porywał. W 79. minucie ponownie interweniował Ludwikowski, rzucając się i łapiąc mocny strzał z dystansu. Za chwilę Czarni próbowali dwóch uderzeniem przewrotkami, jednak bez powodzenia.

Gdy zbliżała się 90. minuta, ryzykujący gospodarze całkiem się odsłonili. W efekcie okazje po kontratakach mieli Janiszewski, Kolebacz i Młodak, jednak każdy uderzał nad bramką z kilkunastu metrów. Po ostatniej z wymienionych akcji Czarni mieli swoją szansę w polu karnym Warty, po której domagali się odgwizdania faulu i rzutu karnego. Sędzia miał inne zdanie, w efekcie z ławki rezerwowych padło kilka niewybrednych epitetów. Odesłany do szatni został jeden z członków sztabu gospodarzy.

Biało-Zieloni natomiast wykorzystali swoją ostatnią szansę. W 96. minucie rywal zablokował w polu karnym drybling Janiszewskiego, lecz nabiegający Szymon Gajek uderzył soczyście piłkę, która naszła mu idealne na strzał. Wraz ze zdobytym na 3:1 golem Warty arbiter odgwizdał koniec spotkania.

Dzięki wygranej zespół Kacpra Skoniecznego awansował na pozycję wicelidera Kipsta Klasy Okręgowej. Lider z Wielunia i trzecia Złoczewia mają jednak jeden mecz więcej do rozegrania. Warta II Sieradz zmierzy się teraz właśnie z prowadzącym w lidze WKS 1957 Wieluń, u siebie, w niedzielę 26 maja o 11:00.

Czarni Rząśnia – Warta II Sieradz 1:3 (0:2 do przerwy)