Drapieżniejsi od Sokoła

W drugim letnim meczu sparingowym Warta Sieradz pokonała u siebie 3:1 Sokoła Aleksandrów Łódzki. Dwa gole strzelił zawodnik testowany, a jednego Abdullahi Oyedele. Grano 3×40 minut.

Spotkanie z beniaminkiem 3. Ligi (grupy 1) od początku przebiegało pod dyktando Biało-Zielonych. Solidnie spisywali się zarówno etatowi zawodnicy Warty, jak i piłkarze testowani. W ciągu pierwszych czterech minut golkiper Sokoła musiał obronić dwa strzały, a do dwunastej minuty został również postraszony kilkoma strzałami z dystansu. Aktywny w tym fragmencie meczu był m.in. Artur Sójka.

Pierwszy gol dla Warty padł w 30. minucie. Atak środkiem przeprowadził Szymon Pietrzak i podał prostopadle, a testowany zawodnik wyszedł sam na sam i pewnie pokonał bramkarza. Trzy minuty później strzelec pierwszego gola dołożył drugie trafienie, tym razem wykorzystując podanie między stoperów innego testowanego piłkarza.

Drugą tercję Warta zaczęła od czterech zmian, a po kolejnym kwadransie przeprowadziła kolejne cztery. Siłą rzeczy zmieniał się obraz gry, choć wciąż zarysowywała się lekka przewaga Warty. Sokół pierwszą naprawdę groźną okazję miał w 56. minucie, gdy podanie z prawej strony pola karnego trafiło przed bramkę, lecz rywal za lekko uderzył i został zablokowany. Cztery minuty później jeden z naszych testowanych piłkarzy uderzył z prawej strony w spojenie bramki Sokoła. Po chwili goście dokonali 9 zmian w swoim zespole. W samej końcówce drugich 40 minut dobrze interweniował Jakub Orzechowski, broniąc pierwszy celny strzał rywali.

Trzecia tercja to kolejne pięć roszad Biało-Zielonych i następne trzy w jej trakcie. Z dystansu obok słupka uderzał Jakub Piela, kilka razy skrzydłem szarpnął Fabian Mielczarek. W 92. minucie na 25 metrze sfaulowany został Bartłomiej Maćczak. Do rzutu wolnego podszedł Abdullahi Oyedele i potężnym strzałem przy słupku podwyższył prowadzenie Warty.

Mecz kończyliśmy 7 zawodnikami młodzieżowymi – grali Gajdziński, Iwankiewicz, Mielczarek, Zawadzki, Przybył, Kolebacz i testowany bramkarz. Celne strzały oddawali Zawadzki i Mielczarek, kilka razy skutecznie interweniował Gajdziński. Ostatecznie jednak goście wykorzystali brak doświadczenia naszej jedenastki i zaliczyli honorowe trafienie. W 111. minucie podanie z prawej strony skutecznie zamknął Adam Król. W samej końcówce padło jeszcze kilka strzałów z dystansu z obu stron, lecz wynik 3:1 nie uległ już zmianie.

Kolejny sparing zespół Krzysztofa Orzeszka również rozegra u siebie – w sobotę 20 lipca o 11:00 na stadionie MOSiR. Rywalem Biało-Zielonych będzie Orkan Buczek, prowadzony przez byłego trenera Warty, Marcina Węglewskiego.

Warta Sieradz – Sokół Aleksandrów Łódzki 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
🏆 Mecz towarzyski (3×40 minut)
🕠 17 lipca 2024 (środa), godz. 17:30