Warta u Piasta golami szasta

W meczu 23. kolejki sieradzkiej Klasy okręgowej „Kipsta” Warta II Sieradz pokonała na wyjeździe 6:1 Piasta Błaszki. Po dwa gole strzelili Filip Kaczmarek i Filip Zawadzki, a po golu Natanael Kolebacz i Michał Przybył.

Gospodarze byli wymagającym rywalem dla Biało-Zielonych tylko w pierwszej połowie. W 16. minucie nasz zespół otworzył wynik – Abdul zgrał piłkę klatką piersiową do Filipa Rozmarynowskiego, który wpadł w pole karne i podał przed bramkę. Wbiegający Natanael Kolebacz płaskim strzałem pokonał bramkarza.

Osiem minut później Piast wyrównał. Dośrodkowanie z dalekiego rzutu wolnego zostało niefortunnie strącone w naszym polu karnym, a Kamil Majchrowski strzałem w długi róg trafił na 1:1. Chwilę później po raz drugi do siatki trafił Kolebacz po podaniu Rozmarynowskiego, lecz tym razem sędzia asystent dopatrzył się pozycji spalonej.

Warta schodziła jednak na przerwę prowadząc, bo w 41. minucie Michał Przybył podszedł do wywalczonego przez siebie rzutu wolnego i mocnym uderzeniem nad murem trafił na 2:1.

Po zmianie stron siły szybko opuściły gospodarzy, a sieradzanie cały czas zagrażali bramce Piasta. W 49. minucie Filip Kaczmarek podał na prawo skrzydło do Filipa Zawadzkiego, który ładnym strzałem lewą nogą w długi róg podwyższył wynik. Dwanaście minut później to asystujący wpisał się na listę strzelców. Przybył zagrał do Filipa Kaczmarka na wolne pole, a ten ubiegł do piłki bramkarza i posłał futbolówkę do pustej bramki.

W 65. minucie na boisku zameldował się Bartosz Pilc i w ciągu dwunastu minut zanotował dwie bliźniacze asysty. Jego podania w pole karne wykorzystali płaskimi strzałami kolejno Kaczmarek i Zawadzki. Warta dowiozła wynik 6:1 do końca spotkania.

W środę o 15:00 kolejne wyzwanie. Zespół trenera Kacpra Skoniecznego podejmie w Sieradzu wicelidera tabeli, prowadzoną obecnie przez Marcina Kobierskiego KS Złoczewię. Warta II jest na miejscu czwartym.

Piast Błaszki – Warta II Sieradz 1:6 (1:2 do przerwy)